Bilinmeyenleri anlatan dabbet – Bilgide kalite ve heyecan – İlham – Aiberg hakkında

Altı dakika sonra vedalaşalım mı?

<> peki

Bayramınızı kutluyorum. Bayram namazı şart değil. (Sabah namazı  Ş A R T)

<> Hocam sizi de uykusuz bırakıyoruz hakkınızı helal edin ne olur

<> Tüm arkadaşların bayramı mübarek olsun

Kimseyle küskün durmayın ve varsa barışın.

<> Cifir konusunda daha detaylı bilgi siteye konulabilir mi?

 

Cifir’i daha bu hafta açtık. Biraz bugün gireyim dedim ama, tek konu üzerinde kalamıyoruz. Bu chat’tekiler birikince [Z] onları derliyor ve konu başlığı açıyor. Yani burada birikmesi gerekiyor. Ama her konudan sorunca, o iş olmuyor…

<> ok

Bir şeyi farkettin mi? İlk Chat KEHF suresi üzerineydi ve halen BİTMEDİ. Orada kaldı. Hızır’ı aldık Yuşa’nın yanına kadar getirdik ve devam edemedik. Çünkü konu çok, ben de Eh maaşallah… Bilmediğim bir tek beş vakit namaz. (Onun da üçünü kılıyorum zaten.)

<> 🙂

<> Mağrur olma Dr. senden büyük Allah var. :=))

Kuskusuz ;=)

Aslan ormanların kralıdır ve onu ne öldürür bilir misiniz? AÇLIK. Çünkü dişleri dökülür. Aç kalır ve bir şey yiyemediği için zayıf bitkin düşer. O haliyle onu çakallar, hatta karıncalar yer bitirir. Akbabalar da geri kalmazlar. Aslan Canlı iken kıtır kıtır koparılarak yenir… İşte Aslan’ın ölümü ve nedeni de baytar veteriner olmayışı, takma diş takılmayışı…

<> Beynimizi tek besin kaynağı olan bilgiyle besleyelim her günü, yoksa bizi de kıtır kıtır yerler zilli süfyaniler. Ruhumuzu yerler cehennemlik ederler.

Evet BİLGİ’DE KALİTE ve HEYECAN (Allah korkusu kendini heyecanla ve huşu ile belli eder) olduğu sürece ilahi bir tiryakiliktir.

Hızır’dan bir söz: “Şu huri kızları” diyor, “Bilimden de mi Güzel ey mewlam?” ve yanıtlıyor: “Ya Rabbi beni affet, Huri kızlarını bilim gibi bir şampiyon ile bir tutmaya kalktım!”

<> Haniflik bir yarış değil, İMECEDİR.

Evet bir imecedir. Bilgi ile paylaşılır, ben yoksulum ve benim zekatım sadece bilimi paylaşmaktır. İstesem çalgım elimde en lüks gazinolarda en iyi parayı kazanırım. Ama yapmıyorum işte…

<> Ne iyi bir yoksulluk

TV’ye bile ayaklarım geri geri gidiyor. Popüler-popülist olmayı sevmiyorum, gerçek bir melamiyim.

<> Sizin sözleriniz yazılmamış bir tarihi yazıyor hocam bundan emin olun ve bu sözleri tarihe altın harflerle yazacak hanifler var arkanızda bundan da emin olun.

Emin olurum, çünkü İLHAM hep Kur’an denen Kelamullah’tandır.

Bunlar beylik ve riyakar konuşmalar değil… Bunlar hissedilir. Sevgiyle dokunur. “Kalem ve yazdıklarına andolsun” diye de… kitaplarıma yansır. Sevgiyi koklarsın orada… Ve bilimin aydınlığıyla bu Hans Aiberg’in dünyasına girersin…

Her şey ap-açıktır, herşeye yanıt vardır o eserlerde…

Ama Hans Aiberg açık olmayabilir… Çünkü ben zorunlu bir HA/VET’im. Bu kişisel yanımdır ve kişisel de değildir… Çağlara yayılmıştır. İnsanlığın malıdır benim kişiselliğim. Bana ben bile fazlayımdır. Çünkü ben herkesinim.

<> Allah razı olsun.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 14/12/2001 (033/13)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 033 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

033-13-kurandan-konusan-dabbet

Yorumlar