TV – Zülkarneyn – Futuroloji – Zamanda yolculuk

<> slm & slm

<> selam hocam

Herbirinize teker teker slm ve slm. Bu gece 00.30’da Antalya’ya gideceğim için o saatte bitireceğiz, kusura bakmayın.

<> Şimdiden hayırlı yolculuklar

<> Bu günkü konu nedir?

Onu siz belirleyeceksiniz.

<> TV için mi gidiyorsunuz?

Hiç istemiyorum yeniden medya soytarısı olmayı. Nefret ediyorum reklamdan, şöhretten falan…

<> Program ne zaman başlıyor?

O tarihi almak için gidiyorum.

[] 2017 notu: TV programı bazı nedenlerden dolayı hiç yapılmadı

[] Kanalda bağlantı sorunu yaşanıyor

<m> İskender Türe’nin bir kitabı var Zülkarneyn isminde. Bu kitap hakkında bilginiz var mı? Kuran’da insanın uzaya seyahat ettiğini anlatıyor.

<> İskender Türenin yazdıklarını hocam 10 yıl önce kitaplarında anlattı, hatta daha fazlasını…

Ben o kitabı hasbel kader HİÇ okumadım. Aslında sizin bana anlatmanız gerekiyor. Ana tema olarak savı nedir? Ben bilmiyorum…

<> Zülkarneyn’in iki güneşi olan bir sisteme yolculuk yaptığını, burada bulunan bir kavmi belirli bir ücret karşılığı koruduğunu, manyetik bir zırh yaptığını, günü gelince o zırhın delinip istilacı uzaylıların dünyayı basacağı anlatılıyor genellikle…

<m> Kehf suresini hepimiz biliyoruz

<> Yecüc mecüc ile Zülkarneyn’in buluşmasının Orion kuşağındaki bir gezegende olduğunu söylüyor. Solar Apex ve Solar Antapex’de keşifler yapacağını.

<> Evet yecüc mecüc onlardır diyor uzaydan gelecekler diyor

İyi de bu yıldız savaşlarını KUR’AN hiç anlatmıyor…

Kitabı okumadım ama, eğer sinopsis bu ise “Kur’an’a uygun değil!”

<> Solar Antapex de Kolombiya kuşağında bir gezegen ve ahalisini bir kara deliğin olay ufkuna girmeden uyaracağını söylüyor.

<> Özellikle “sebep” kelimesinden bahsederek bunun bir uzay aracı olduğu

“Sebep” kelimesi 7 anlamlı.

<> Geçmişteki saçma büyük İskender (Alexsander The Great) tezini çürütüp yerine gelecekte doğacak bir zaman yolcusu olduğu tezini savunuyor hocam iskender türe. Başlıca isabeti bu. Diğer konuları sizin aydınlatmanızı bekliyor

<> Kitap elimde notlar aktarayım. sebeb’in üzerinde durmasının sebebi Kur’an’da 9 kere kullanılmış olması bunların da 4’ünün Kehf suresinde geçmesi…

Bunların tümü o kitapta mı var? İlginç bir kitap olmalı. İlginç bir varsayım. Ama “Büyük İskender” düzmecesinden çok daha tutarlı.

<> Kur’an’da uzaya seyahati anlatılan insan

İnsanların bir gün uzayda sistemleri turlayacağı doğru… Ancak onların “İleri bir uygarlık” olması gerekirdi. Eğer böyle ileri bir uygarlık iseler, çoktan gelmeliydiler.

Oysa gelenlerin sadece “Torunlar=zaman gezmenleri” olduğuna ilişkin kanıt var. Zaten onlardan her biri için bir Zülkarneyn de diyebiliriz.

<> Ama kuranda kıyamete yakın gelecekleri söyleniyor

<> En zeki varlığın insan olduğuna dair bir ayet var değil mi? O zaman gelenler ya insan ya da cin çünkü akla sahip olan cennetten ve cehennemden sorumlu olan varlıklar bunlar. Cinlerin atmosfer dışına çıkmaları peygamber efendimizin doğumu ile yasaklanmış, böylece tek seçenek kalıyor.

<> Sayın hocam birşey sorabilir miyim?

Elbette.

<> Şimdi: Biz şu anı, yani “şimdiyi” yaşıyorsak, o zaman, gelecekten nasıl geliyorlar?

Bunlara haftalardır değinmiştik.

<> Tüm zaman gezmenlerini (hayırlı olanları) Zülkarneyn olarak nitelendirebilir ve Kehf Suresi’ndeki bahsi tümüne uygulayabilir miyiz? Yoksa Zülkarneyn belirli bir kişilik mi?

 

Ashabı Kehf gibi: Ashabı Kehf üç kişidir dördüncüleri köpekleri. Ashabı Kehf beş kişidir alltıncısı köpekleri. Kehf Ehli 7 kişidir sekizincisi de köpekleri.

Zülkarneyn de böyle “KAÇ KİŞİDİR“?

Bugün konu Zülkarneyn mi?

<> yeap

Öyleyse 83. ayetten başlayıp yazalım.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 30/12/2001 (039/01)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki CHAT’i (038) oku | 039 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

039-01-zamanda-yolculuk

Yorumlar