Sağlık – Zina-Fuhuş – Burçlar – İsim verme

<> selam selam

<> Şükür kavuşturana

<> Hoşgeldiniz

Merhabalar. Slm ve Slm.

<> Sayın Aiberg öncelikle roka ile yapılan bir ilaç tarif edecektiniz. Onun aciliyeti olduğu için önce onu alalım sizden isterseniz?

O İLAÇ doğrudan SALATA olarak yeniyor. Özelliği paslı demiryolu raylarındaki PASI bünyesine katmak ve bir tür Hemoğlobin kültürü oluşturmak.

<> Hz. Yusuf konusu yarım kalmıştı. Neden: 11 yıldız? Neden hapiste 2 yıl unutuluyor? Bunları anlatacaktınız…

Ondan önce bir şey var: Şurada on kişi chat yapıyoruz. 200 kadar üyemiz var. Ama şuna çok şaşırdım: 200 küsur e-mail geldi! Zina ile ilgili ayeti üye veya değil sayısız kişi okumuş belli. Şaşırdım kaldım. Yazdıklarımızı çok geniş bir kitle okuyor, sessiz bir kitle.

<> Siteye binlerce kişi giriyor. Sürekli bağlantısı olmayan veya bu saatlerde müsait olmayan veya sohbetlri sadece logglardan gruba asılan yazılardan takip edenler çok hocam!

Katılımsız ama tepki veren gizli bir kitlemiz var gerçekten.

<> Namazı 5 vakitten Allah’ın emri olan üçe indirenler, hiç namaz kılmayıp da namaza başlayanlar var.

Grubumuz dışında 270 kadar e-mail. Bu Pazar günü chat’inden beri 270 kadar e-mail. Konu Şeriat uygulanmalı mıdır?

Zina ve fuhuş ayırımını çok tutmuşlar. O konuda bazı sorular vardı. Bunlara da yanıt vermiş olacağım: “Allah’ın acımayın Allah dininde acıma yoktur” ayetini biraz daha açmamı istiyorlar.

Öncelikle ZİNA fiilinin tesbiti için gereken şartlar şunlar:

1. Dört kişi aynı anda zina fiilini görecek.

(Bu çok zor.) Kur’an böyle zorluklara doğru zor koşuyor bize… Dört kişiyi aynı anda nasıl bulacaksınız? Böyle bir zina biçimi mesela bu işi film endüstrisine çevirenlerde olabilir… Grup oluşturanlarda olabilir. O halde bu saydığım iki sektör YASAKLIDIR ve acınmamalıdır.

2. Dört kişi KİM OLURSA OLSUN ve isterse çırılçıplak olsun ve yanyana yapışık yatsınlar, böylece bir arada olmak ALLAH kitabında Zina değil!

Evet şaşırmayınız! Üstü örtülü olarak zina fiili şöyle MİSAL ediliyor. Kova kuyunun içinde / Kalem hokkanın içinde / Kılıç Kın içinde…

<> Hocam konuyu bölmeden acilen cevap verir misiniz: Bu gece (bir iki saat içinde) amca oluyorum, kız yeğenim doğacak, güzel bir isim tavsiye eder misiniz?

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Oğlak burcu: Yıldızı Zuhal (Satürn) bu göbek adı olabilir. Kışın ortasında doğan (Kar bir metre) bir KARDELEN olabilir. Bir göbek adı daha: Hanife. ve Oğlak burcuyla ilgili bir isim: Şale. Zuhal-Hanife Kardelen Şale… Bunlardan bir grup oluşturabilirsiniz.

Bu arada “Sen dayı mısın?” diyeceğim ama yanıtın belli “Ben amcayım” diyeceksin. 🙂

<> 🙂

<> Kardelen müthiş bir isim

Evet o bir Kar zambağı ya da Kar çiğdeminin ismi. Kışın açan bir çiçek.

<> Jale? Şule değil di mi?

Sankritçe Jale. Arapça naklen alınarak Şale. Kışın düşen İLK KAR demek. Şule ise ışık huzmesi (Beam) demek.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 09/01/2002 (043/01)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki CHAT’i (042) oku | 043 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

043-01-zina-fuhus-film-set

Yorumlar