Cifir – Kadın ve Erkeğin birbirini anlamaması

Erkeklerin kadınları niye anlamadığı ya da tersi ortaya çıktı. Aslında iki cins de birbirini anlamasın. (Doğumu ya da üç libidoyu nasıl anlatalım ki erkeğe???)

Bırakın birbirimizi anlamayalım.

Öteki yarımız da BİZİZ. Öteki alemde herkesin huyu-suyu güzel olacak (çünkü elmanın iki yarısı bir araya gelip öteki yarısını ZATEN TANIYACAK.)

Söylememiz gereken şu: (Erkekler için)

“Benim kadınım, müşfik merhametli (Rahime) bir eş ve annedir. Çok kültürlü bir işkadınıdır/Öğretmendir vb. Eşimle iftihar ediyorum, saygı duyuyorum. Allah’ım eşim benim kayıp öteki yarımdır. Eşim bana emanettir. Yarabbi beni emanete ihanet ettirtme. Doğru yola birlikte ilet. Amin”.

<> amin

Eşlerimiz sevgili insanlardır.

<> Homeros hakkında düşünceleriniz nelerdir hocam

Bu saatten sonra Homer uzun bir konu olur. Ama söz bir başka sefere Helenistik felsefeyi izleyeceğiz. Çünkü Mısır kökenlidir.

<> Tamam. Ama hoş olurdu sanırım.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 03/02/2002 (055/20)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 055 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

055-20-erkek-kadin-anlamak

Yorumlar