Temel kuvvetler – Zamanın akış yönü – Tübitak ve Resmi bilimin çıkmazları – Omnijective görüş

Zaten termodinamik ok yönü, zamanın ok yönü, çekimin ok yönü tümdengelimlidir. Tümevarımlı olamaz. Oysa elektromagnetizma çift yönlüdür. (Hem çeker hem iter) Ama çekim daima çeker.

 

<> bizi tümdengelimli mantığa ulaştıran şey nedir peki???

O halde tümdengelimli olarak ve ANTİ-NEDENSEL yani retro-causality olarak tersindirmelisin…

Bilim için zaman hem ileri hem geri akar. İkisi eşittir. Çünkü TÜMDEN GELİMLİ bakar bilim Zamana…

<> anlamadım!

Yani Zamanın biri sanal biri reel iki değeri vardır. Bilim için bu iki değer, Madde ve antimadde eşittir. Biri ötekine üstün değildir.

Bizde zamandan geçmişten geleceğe (Nedenden sonuca) akarken, başka bir sistemde ise sonuçtan nedene akar, yaşlanacağına gençleşirsin.

<> ama tubitak bilimi-resmi bilim öyle bakmıyor yanlış öğreniyoruz!!!

Tübitak ve Resmi bilim maalesef bu chat room’daki düzeyden geridir ve devlet kurumu olduğu için Dış fizisyen güçlere ve tercümelere bağımlıdır.

Tübitak’a sorarsan, “Evrenin patladığını görmediği için inanmaz”.

<> hehehe

Bize (Omnijective görüşe) sorarsan “Bilimin reddetmediği, tam tersine haber verdiği her şey doğada vardır ve günün birinde mutlaka bulunacaktır.” düsturuyla hareket ederiz.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 03/03/2002 (064/29)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 064 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

064-29-omnijective-gorus

Yorumlar