Vacib ne demek – Peygambere has işler – Süfyanilik – Cilbab – Vitir namazı var mıdır-2

Şimdi  A L A M A Y I Z [Ö], Aramızda Resulullah eşleri yok! Ki yanlarına da kendi eşlerimizi katalım ve cilbab giydirelim! Cilbab kalktı.

Ve VİTİR NAMAZI DA KALKTI. O sadece Resulullah’a aitti.

 

<> 33-Ahzab/59: Ey Peygamber! Eşlerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına, dışarı çıkarken üstlerine örtü almalarını söyle; bu, onların hür ve namuslu bilinmelerini ve bundan dolayı incitilmemelerini daha iyi sağlar. Allah bağışlar ve merhamet eder.

Cilbab da Resulullah eşleri ve beraberindeki hanımlar içindi. Resulullah ve eşleri halihazırda yaşamıyorlar…

Üstelik Cilbab’ın ŞARTI, “Resulullah eşiyle/eşleriyle AYNI ANDA çıkmak zorunluluğu”ndan geçer. Yani tek başına çıkan kadının CİLBAB giymesi yine yasaktır.

Din buydu [Ö]! Başka bir şey oldu şimdi…

Resulullah’ın kıldığı ve sadece ona ait namazı bugün VİTİR adıyla kılıyorlar. Resulullah’ın Kunut adlı dualarını da bu namazın içine alıyorlar. Oysa bunları Resulullah sadece kendine ait olan bu namazdan çıkınca ve ayakta ederdi, sonra da mescidi ya da seccadeyi terk ederdi.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 10/03/2002 (067/14)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 067 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

067-14-vacip-nedir-cilbab-carsaf-vitir

Yorumlar