Hırsız Einstein – Bozulmuş İslam Süfyanilik – Hristiyanlarda namaz ve teslis

<> Hocam, Euclidean Schwarzschild sizin teoriniz miydi?

Hayır değil. Ben Gauss’u değil, Hilbert ve onun dayandığı Cantor’u izliyorum. Riemann, Gauss’un öğrencisidir. Benim tarzım ise “Hilbert-Feinberg” uzayı.

<> Ama annenizin soyadı Schwaarzschild değil miydi?

Annemin tam adı “Hildegard Eva Weisschild”. Yani tam tersine “Beyazşilt”…

<> Pardon akdelik, şimdi hatırladım

Schwarzschild olmasaydı Einstein bir hiçti. Einstein’ın öğretmeni Minkowski olmasaydı (Zaman boyutunu o tanımladı) Einstein bir hiçti. Eğer Esir(Ether)ci Lorentz değiştirgeçleri olmasaydı, Einstein asla ve asla ışık hızındaki zaman kısalmasını, boyun kısalmasını ve kütlenin artmasını vb. anlatan formülleri [kullanamazdı]. O formüllerin hiçbiri Einstein’ın değildir. Alıp kullanmıştır. Relativite’yi bile Newton’dan ve Riemann uzayını da Riemann’dan alarak teorisini kurmuştur.

<> Hocam çayları içtik, piramitlere girebilir miyiz?

Hiç bir konuya giremiyoruz. Çünkü kapatıyoruz. Ama şu bize bir ders olsun ki: Çok hoş bir şekilde Kehf 60-61 ve hatta 62’ye gelmiştik, ama araya “Kuşluk, cifir hesabı, cifir nedir ne değildir?” gibi şeyler girince işler böyle oluyor. BİR TEK konuda kalmanız sizlerin hayrınadır. Ne güzel bitirecektik o müthiş konuyu…

<> haklısınız hocam

<> Devam edelim lüften

Müthişti çünkü sandığınız gibi kitaplarıma yazmadım onları. Milat falan yoktu, Millenium da değildi. Ama artık Hızır’ı rahatça anlatabileceğim için o konuya girmiştim. Gelecek sefere Hızır ve Musa’nın o inanılmaz gizemlerin aktaralım. Ondan sonra diğer kişisel konulara döneriz.

Bu arada ayın 22’sinde SERBEST kalıyorum (R.E.-Zone). Yani kıyasıya Haniflik ve bilim konulu yazıları yazabileceğiz.

Ben yazmayınca, kimse de yazmıyor ve tartışmıyor.

Namaz iki rekattır dedim. Kimseden bir itiraz ya da onay gelmemiş ve tartışılmamış. Oysa müslümanlar namazı 12 yüzyıldır kılıyorlar, hatta Hanifler 6 bin yıldır AYNI namazı kılıyorlar.

Ne diyor ayet? “Sizden öncekilere FARZ olduğu gibi, AKIMETÜSSELAT (Kılınan namaz) sizlere de FARZ oldu!”

6 bin yıllık namazı bırakıp, 1200 yıllık namazı seçtik.

1. Paralı imamın arkasında

2. Ayet olmayan şeyleri okuyarak ( Sübhaneke vb.) namazı BOZUYORUZ.

3. Rekat sayısını fazlalaştırdık

4. Üç vakitti beşe çıkardık, Yatsı ve ikindileri de ekledik.

5. 40 rekat yaptık günde…

6. Ramazan’da da 60 rekat…

<> Biliyor musunuz, gerçek hristiyanlar da namaz kılarlar.

Evet, Oruç da tutarlar. Ama yarım gün.

<> Ben mardinliyim ve süryani asıllıyım, bizim orada kilisede namaz kılarlar. Batı ülkelerinde ise sıralaera oturur ilahi söylerler, yaptıkları ibadet değil. gerçek hristiyanlık değil

Onlara Maruni ya da monofizistler deniyor. Barnaby-Habeş ekolü hıristiyanlıkta namaz bir ibadettir. Bunların yukarı Mısır yöresinde (Sudan güneyinde ve doğusunda), dizçökerek ve secde edilerek yapılan bir namazımsı ibadet olduğu doğrudur.

Ama şu da doğrudur ki, onlar “Baba oğul ve kutsal Ruh üçgenine” inanıyorlar.

Ne yaparlarsa yapsınlar Hristiyanlar bu teslisten kaybediyorlar.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 19/10/2001 (011/06)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 011 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

011-06-bozulan-islam

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar