Dünya Kadınlarına İthaf!

il_570xN_237351188Böyle bir günde erkeklikten vazgeçmiş insanlığa adım atmış olmanın dileği ile selam kızlarımıza, analarımıza, kızkardeşlerimize ve tüm kadınlara SELAM’ın altını çizerek iki kez selam, barış temennisi ile kucaklıyoruz sevgili kadınlarımızı.

Evet onlar bizim, annemiz, kız kardeşimiz, kızımız ancak onlar herşeye rağmen dünyanın üretken yegane varlığı olarak erkekten üstündür. Ne sanmıştık ki kadını! Hemen her alanda ezip, hakkını yediğimiz, öfkelenince altımıza alıp çiğnediğimiz KADIN! Ah şu kadınlar yok mu! onlar olmasa insanlığın sonu gelirdi! Sahi ya Genetial olarak da erkek elzem değil fakat Meryem gibi bir kadın ŞART!

Bakınız ki şu insanlıktan çıkmış erkekoğlu erkekler anasının kuzusu olmak yerine aslan parçası olarak atılmayı, yiğitliği, kahramanlık uğruna binlerce yıldır saldır, saldır da saldır mantalitesi üzerinden bitmek bilmez sömürge ve savaşların mimarı olarak tarihi kanlı kahramanlık hikayeleri ile doldurmuştur.

Neyseki anasının kuzusu evlatlar da arada çıkmış böylece bilim ve sanata yapışarak medeniyet örgüsünün refahını sağlamıştır.

Trajedi ise bu aslan parçaları ile ana kuzusu evlatları doğuran büyüten aynı KADIN olunca başlıyor.

Bu gün Kadınlarımızı da düşünmeye davet ediyorum ki biz evlatları hayırlı evlatlar olarak yetiştiriniz ki büyüdüklerinde Zorba değil, bir  Centilmen olarak kadını bir  İNSAN  olarak görebilsinler.

Yıllardır bir slogan tutturmuş gidiyoruz değiliz bir daha düşününüz ki;

“Önce İnsanız! Sonra Kadın ve erkeğiz!”

Biz insanız,  İNSAN!

Ne sanıyoruz ki insanlığı, bizler için hayat bir deneyim silsilesi içinde olayların olumlu ve olumsuz yönlerini görerek verdiğimiz kararlar mekanizmasının yürütülmesidir.  Bu süreç içinde bir tek cinsel buluşma sırasında etken ve edilgen gibi bir farklılığımızın olması dışında kadın erkek ayrımı nedendir ki? Öyle ya günün büyük bölümünde beş dakikalık cinsel buluşma 24 saat içinde deve de kulak! Peki ya geriye kalan zamanlar da biz neyiz kimiz ki bu ayrımı yapıyoruz!

Bu gün Kadınlar günü olabilir ama ben bu özel günü bir adım daha ileriye götürmek ve insanlık günü olarak görmek istediğim için sizi düşünmeye sevkedecek ifadelerde bulunuyorum.

Bu gün çok özel bir gün! Çünkü Allah kadın’a en çok göz koyduğumuz hakaret ettiğimiz bölgeye RAHİM ismini vermiştir!

Aman Allah’ım!

OH MY GOD!

Aman Allah’ım bir daha okuyunuz!

Her kızgınlık anında refleks olarak ağzımızdan çıkan sövgü!

AMAN TANRIM!

Ürpermemek elde değil!

ALLAH KADININ GENİTİAL ORGANINA RAHİM İSMİNİ VERMİŞTİR!!!?

Hiç düşündük mü ki Allah kadına sövülmesinin önüne geçmek için KENDİ İSMİNİ veriyor! Aman Allah’ım!!!

Kendimden utandım!  Utandım bu satırları yazıncaya kadar idrak edemediğim için hayıflandım!

Rabbim kadınları üstün tutmuş ve ayırmış onları Cennetine almıştır!

Cennet’e giden yol Anaların ayaklarının altına serilmiştir!

Ayaklarının altı öpülesi KADINLAR!

Kadın, kız hiç farketmez! O bakire bile olsa POTANSİYEL bir ANNE’dir.

ANNELERİMİZ!

Affedin sevgideğer MÜSTAKBEL ANNELER!

Meryem  bize bir misaldir! Erkeğe ihtiyaç olmadan ve doğurduğunda bile saf ve temiz olmanın bir simgesi MERYEM, her genç temiz kızımızın potansiyel anne olduğunun örneğidir!

Bu misalden yola çıkarak genç kızlarımıza da bir anne saygısı ile yaklaşmanın gerekliliğine inanıyorum.

Ama bu söylediğimi zıhar/oedipus kompleksi ile karıştırmayın! Bu bir öğrencinin öğretmene duyduğu saygıdır! 

Sevgideğer hemcinslerim, sizleri de bu saygıya davet ediyor ve bu günü kadınlar günü olarak kutlamanın yanında erkekler için de insanlık günü olarak kutlayarak tebrik ediyorum.

Hoşca ve dostca kalınız.

Written by testingwrite

 

 

 

Yorumlar