Sevgiyle Dokumak

Arz'dan Arş'a Evrenin Sırları, Sınırları 2

Referans 36

Sevgi ve barış bağlantısı

HELE bir de bilgileriyle ALLAH'tan korkanların başında geliyorlarsa Vakia suresinin seçkin "Birinci grubu" kalburüstü, seçilmiş "Sabikun" sevgidoluların mekanını elde etmiştir.
Zira seçilmişliğin (Sabikun) kıstası önce dünyadaki sevgimiz, sonra, ALLAH'tan korkudur. O makam mekanınız olsun sevgideğer okurlar…
Bunun için sadece "Niyet ettim ALLAH rızası için, ahiret dostu olmaya" demek ve bunu bir oruç gibi iftira (Ölene) kadar bozmamak üzere her kara-ak-gri günlerde paylaşmak yeterlidir.
İster hem cinsler ister karşıt cinsler, ister kardeşce, ister sevgilice, fakat mutlaka böyle… Hayat arkadaşı kavramını ne sanıyorduk ki? Ne sanıyorduk, kan kardeşliği, Ahiret kardeşliğini?
Haberimiz var mı, en az yaşımız kadar ağaç dikmediysek, biyosferi zehirlemeye suç ortağı olduysak Cennet ormanları bire-360bin çarpı 70bin katla tapudan eksiltiliyor? Çevreyi ne kadar akustik kirletiyorsanız, o kadar Cennet'in ünlü seslerinden eksiltiliyor!
Haberimiz var mı? Bu dünyada evcil her türlü hayvanı doyurmayan, yabani her türlü hayvanı keyfi av vahşetiyle soykırıma uğratanların Cennetlerindeki dekor süsü olan hayvanlar göç ediyorlar, hayvan dostu olanların yurduna…
Haberimiz var mı, komşunuzdan (O size mahallede en yakın aç) biri bu gece aç ya da yarı tok yattı! Siz toksanız bir Huri sizin kısmetinizden silindi? Cennet'i hak etmeyi ne sanıyorduk ki?
Rabbimiz bizi karşılıksız sevmekte, sevildiğinde hoşnut; tersinde (İnkarında, orta koşulduğunda) nankörlüğümüze sitemlidir.
Sevgi, barış, hoşgörü Cennet'i; sevgisizlik, kin ve nefret ise Cehennemi kurdurmuştur.
Sevginin tek ödülü olan Cennet'teki gözler, Dünyadaki sevgilerinin dozajıyla orantılı olarak, ALLAH cemalini görecekler. Sevgisizlerin gözlerini ise çılgın ateş azabı yakacak!… ALLAH rızası doğrultusunda, sencil, çıkarsız ardniyetsiz, karşılıksız, özverili sevenler sayesinde Cennet kuruldu.
O güzide mekan, sevgi ve barış sanatını "Selam" ile özetleyen aşık hurilerin yurdudur.
Cennet sevgi ve barış mekanının adıdır. Barış "Sevgimizin" samimiyet ölçüsü olup aile, akraba, (sıla-i rahim) komşuluk, dar çerçevesinden başlayıp, evrensel kardeşliğe kadar genişleyen çevrenizde ne kadarbarışçıysanız, gerçekten o kadar seviyorsunuzdur.
Sevgi göstergeniz geçim ve uyum başta olmak üzere tüm alicenaplıklarınızdır. Gerçek seven, gerçek barışçı mü'min odur ki, affetmesini gerektirecek kadar kin tutmayı bile akıl edemeyen, hakkını peşinen helal edecek kadar bağışlayıcı, başkalarının ayıplarını örtücü, sevgi tüccarlığı ve simsarlığı yapmayan, bencilliksiz, cömert alçakgönüllü, hoşgörülü, eliaçık, şirin, sevimli, espritel, özverili, güleryüzlü-tatlı dilli, iyiliği-kolaylığı, mücdeleyici, taasuba, cehalete sırtını dönmüş, basit çıkarlar hesabı yapmayan, haksever, sömürmeyen, sencil, verici, HAKK'ı emredici ve manevi, maddi, çevredoğa temizi olanlar.
Mü'min sevendir, sevişendir, sevdiği için sevilendir. Ya bunu yaparız ya da tersine sevmediğimiz için sevilmemiş olarak, sevişmek yerine savaşmak ya da her ikisinden de sıvışmak yolunu tercih eder, ALLAH'ın hoşnut olmadığı her nankörlüğü yapanlardan oluruz.
Mü'min, mü'mine ALLAH rızası adına sevgidoluysa, barışsever, hoşgörülü, ayıp örtücü, hakkını bağışlayıcıysa ona Cennet müjdeler.
İslam'ı savaşcı, saltanatçı, din terörü, iman paranoyası addedip de kendilerini polis, vicdan bekçisi sananlara, kurdukları cehaletlerini şeriat sayanlara de Cehennem müjdelenmiştir.
Yorumlar