Elif noktaları-2

Arzdan Arşa Sonsuzluk Kulesi-2, ELİF NOKTALARI:

Elif noktası Süper Uzayın, rüyalar alemi olan Misal aleminin de yaratıldığı bir noktadır. Tıpkı Big Bang’in “aknoktası” gibidir. Elif noktasının kanıtı, maddeci bilim adamlarına öyle bir darbe vurmuştur ki, sonsuz ötesinden sonlu ve kısıtlı bu evrene bakış açısı, bize, ALLAH’ın MÜTEKEVİN oluşunu (yaratmasını) temsil etmektedir.

Elif noktası bizi yeniden yaratacak başlangıç, temel plandır. Sonsuzdan büyük olduğu için evreni dışarıdan kavrar. Sonsuzda birden de küçük olduğu için aynı zamanda bizi içeriden de kavrar ve sabit, kesin, determine fizik yasalarıyla varlığımız TÜMDEN ve GERÇEK kurgusuyla konumunu oluşturur.

Elif noktası için bir “yer” gösterilemez. Çünkü tam sayı olarak kainattan büyük, sonsuzda bir kesir olarak da her şeyden küçüktür. Uzayda bir yerde, yanıbaşımızda, kalbimizin içindeki sır’da, beynimizdeki özel kanalda, şu duvarın ardında, soluduğum hava molekülünün içinde, kuyruk sokumumuzdaki kemikte, kaburga kemiği arasında, yediğimiz ekmeğin içinde veya her şey onun içinde…

Bu durum “Belirsizlik İlkesi” yüzünden değildir.

Elektronun konumunun ve hızının belirlenemeyip, bir ihtimal küresi oluşturduğumuzda bu istatistiksel kürenin yüzeyinde, “her an, her yerde olabilir” dediğimizi hatırlayalım. Bir karadeliği de çevre etkilerinden tanırız ve tekillik noktasının yerini saptarız.

Ama Elif noktası böyle tanınmaz ve yeri için bir ihtimal aralığı verilmez. Tüneller de, bir cismin sonsuza dek bir uzayda kapalı kalmaması nedeniyle, sıçrayacağı başka bir yer için yaratılmıştır.

Tünellerin “her yerde” olduğunu söyleriz ama “nerede” diye özel bir soru soramayız. Elif noktası gerçekten her yerdedir, her şey Elif noktasının içindedir. Tersine, Elif noktalarında “kesinlilik” yasası vardır. Çünkü Elif noktaları, sonsuz tane ihtimalden de BÜYÜK olan TEK İHTİMAL‘dir. Buna, ihtimalin tek oluşu ya da ihtimalsizlik ya da ihtimalin sıfır olduğu TEK DETERMİNİZM olarak bakabiliriz.

Hans von Aiberg, 15/08/2003 (171/7)

önceki bölümü okusonraki bölümü oku

micro-macro

wormhole-zero-infinite-hi
Aynı anda sıfır ve sonsuz olan özel durumlara bir misal: solucan deliği/cornhole.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar