Karadelik – Akdelik

<> hint fakirinin iç uzayına girmesi gibi mi?

(O başka bir şey, iç uzay >>> Evren-kürenin İÇ ÇAPI boyunca yani kürenin içindedir. Benim söylediğim ise KÜRENİN DIŞINA (Sema budur >>> Z dikine yani iççapın UZANTISI OLAN SULTAN BOYUT‘a çıkıyorsunuz.

İççapta DABBET; dışçapta ise TARIK SEMASI vardır. İç çap ARZ‘dır (dabbet); DIŞ ÇAP UZANTISI ise SEMA‘dır (Tarık).

(Yukarıdaki yazdığımı bir kere daha okuyunuz, ki Hint fakiri ile Zülkarneyn‘i ayıralım ve böylece, herkesin fakir olabileceğini ama Zülkarneyn olamayacağını GÖSTERELİM)

Evrenimizin yüzeyi BİR BALONUN YÜZEYİ (alanı = en ve boy çarpımı yerine geçen X ve Y koordinatlarıdır). Bu görünen yüzeydir. Çünkü üzerinde yaşarız, geziniriz.

Ve bunun zamanı “ŞİMDİ” şu andır. Ama evren sürekli genişlediği için, DÜN ya da bir saniye önceki YÜZEY daha küçüktür. Şimdiki yüzeyimiz ise bir saniye sonrakinden küçüktür. (Buna evrenin genişlemesi diyoruz). VE BİZ HEP İKİ BOYUTLU EVREN YÜZEYİNDE yaşıyoruz, yani bu alana yapışmış kalınlıksız resim gibiyiz.

Bir tür kalkan balığı gibiyiz, kalınlığı olmayan bir kalkan balığı gibi… Hani ÜÇÜNCÜ BOYUT >>> SULTAN boyut >>> Z (Hu). O geçmişte kalan evren katmanlarıdır.

Eğer zamanda geriye giderseniz, mesela 10 yıl öncesine >>> kendinizi o YÜZEYDE on yıl daha GENÇ görürsünüz.

Eğer on yıl geleceğe geçerseniz, kendinizi on yaş yaşlı görürsünüz.

Dikkat ediniz hep iki boyutlu yüzeyde kaldık. ÜÇÜNCÜ boyuta geçemiyoruz.

Hans von Aiberg, 10/08/2003 (168/4)

Not: <> veya [] ile başlayan satırlar, [ ve ] arasındaki kesimler sayın Aiberg’e ait değildir, sohbet esnasında onunla konuşan kişilere aittir veya sonradan eklenmiştir.

önceki bölümü okusonraki bölümü oku

168-04-life-timeline-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar