Tedavi – Sınav – Hızır – Paranormal – Teknolojik buluşlar – Dabbet

<> slm slm hoş geldiniz

Selam candaşlar selam hoşbuluşturan.

Bu gece chat 24.00’e kadar olduğu için erken girmeye çalıştım.

Saygıdeğer [G] öğretmenim, başkanım, bizbizeyken bazı raporlar vereceğim:

Bir candaşımızın siparişi olan “Edoferon”u sayenizde katkı ve infaklarınızla HAM olarak getirdik -bunu biliyorsunuz-. Candaşımızın elinde olmayan nedenlerle çok üzüldüğünü biliyorum. O bizim candaşımızdır. Mekkeliler ile Medineliler savaşı gibi: Ailesinden bazı kişilere söz geçiremiyor elbette. Hatta Haniflerin kıldığı salat aileniz/ailemiz içinde eleştiriliyor. Mescitlere gitmeye hasret kaldık. :((

<> [M] çok üzgün kaptanım

Hiç üzülmesin. Çünkü lösemili bir bebek (koma halinde) bana acilen getirildi. İlacı hazırlamak için bu gece sizden 24.den itibaren izin isteyeceğim. Bu ilacın infakı sizden geldi. Bunu kabul ediyor musunuz? Jury/Şura başkanı şu anda sizsiniz. Jüri de buradaki arkadaşlar.

<> est. kaptanım elbette

<> elbette kaptan

<> acil şifalar

16 aylık bir bebek.

Eyvah yalan söyledim, özür diliyorum. Bebek lösemili değil AİDS HİV, bunu sizden niye sakladım ki????

Biz insanlık tarihinin EN SAMİMİ topluluğuyuz. Beni affediniz.

<> est.

Demek ki daha da samimi olmam gerekiyor, daha Halil olmam gerekiyor. Bu kusurumu gidereceğim. %100 samimiyete kadar mükemmeli arayacağım. Samimiyetimden fire verdiğim için firar ettiğim için Allah ve sizler beni bağışlayın.

<> ne demek dr.

<a> rabbimiz inşallah bağışlar biz bağışladık hocam

Ve [A] candaşım, sana da kötü bir haber: Bilgisayarı bir türlü alamadın. Seni bekledi. Annen ise bir imtihana tabi tutulmuştu. Üzgünüm kaybetti. Ve sen kazandın. Eğer sen o bilgisayarı alsaydın, AB ihtimali evrene göre >>> Annen ilk arabi ay girdiğinde onu bir şekilde satacaktı. Halbuki o senin içindi! Sana alınmıştı.

<a> Vallahi hocam aklıma geldi onun için kuramadım zaten bi açıdan.

Sen bunu HEMEN kabul etmeyerek, yani eğer sen kabul edip hemen götürseydin A ihtimali olarak onu elinden çıkaracaktı. Seni işsiz-güçsüzlükle aylaklıkla suçlamaya devam edecekti.

<a> evet hocam

[A] sen SAMİMİ bir hanifsin. Çünkü hemen kabul etmedin ve B ihtimalini oluşturdun. Seni ben değil Noel babamız sınadı. Sen kazandın annen kaybetti.

Noel baba der ki: İzmirde kendisine bir ev bulunacak, bir iş bulunacak, Ablasının yanında kalmadan kendi başına kalacak.

Şimdilik bu kadar.

<a> evet hocam rabbimden isteklerimdi hepsi tmm.

Sana İzmir’den kullanılmayan bir ev bulacağız. İşi de ayarlayacağız. O zamana kadar bilgisayarı grubumuzdan bir başka arkadaşa devredeceğiz. Senin evin kurulunca da bu bilgisayarı tekrar sana alacağız. Dedem böyle dedi.

<a> Tmm hocam benim açımdan vallahi allah onun ilmini arttırsın 🙂 helal olsun işi görülsün

Sağol [A]’im.

<a> siz de sağolun hocam

Seni yerleştirir yerleştirmez, evinde bilgisayarın hazır olacaktır.

<a> Hepimiz için el-Kafi yeter bizlere

Bize Allah (El-Kâfii) yeter… ne güzel söyledin. Allah’ımız seni bir uçurumun kenarından kurtardı, az daha ehli kitab kafir olacaktın, ötekiler gibi Hadis, Sünnet ve Amerikan kaçaklarına uşaklık edecektin. ŞİMDİ ÖZGÜRSÜN [A]. Tam uçurumun kıyısındaydın [A]. Bunu biliyorsun değil mi?

<a> :)) evet, çok ilmi öğretiler

Babalarımızdan, annelerimizden, elbette çekeceğiz. Allah bizleri sınamaktadır. İbrahim atamız DOZUNDA ve TAKTİĞİNDE onlara karşı duracağız.

Başkanım: Jüri kararıyla: İçimizde EN EN EN acil bilgisayara kim muhtaç ise ona derhal bilgisayarı teslim edelim -arz ederim-.

Şaka maka tam 11 kişiye bilgisayar veya çevre birimlerini verdik. Bu jüriyi kutlarım. Allah daha çok vermemizi sağlar inşallah…

<a> inşallah

Aslında bunu yapacaktık. Ama benim Zorlu holding ile büyük bir anlaşmazlığım çıktı. 2006 yılında piyasaya sürmesi gereken LCD ekran ile DivX çaları şimdiden piyasaya sürerek anlaşmayı ihlal ettiler ve Tarzan JR’ın hakkını da yediler. Mobile olmayı fırsat bilerek ben de biliyorsunuz onlardan ayrıldım.

DivX bildiğimizden başka, bir de yeni bir tip (DVD’nin altı katı kapasiteli) bir yeni teknolojinin habercisi: Bu teknoloji tüm vcd ve dvd’leri ortadan kaldırıyor.

<a> mavi lazer mi?

Zorlu grubu bize ihanet etmiş oldu. Eğer DivX disk’leri başka ülkeler Manisa’dan önce yaparlarsa bu aleyhimize olacaktır. Onun bulucusu %75 Tarzan JR, kalanı da bana ait. (Altes ve Setla etapları)

Ve dedem oradan almamız gereken bir düzine laptop’u almamı istemedi. Belki de iki düzine…

Can sağlığı olsun. Bir de ruh sağlığı. (RZİ ruhun gıdasıdır)

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 02/09/2004 (251/01)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki CHAT’i (250) oku | 251 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

251-01-bluray

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar