Kuran – Kararsızlık – Ansiklopedi hırpalanmaz ki!

<> Nisa-40: Allah zerre kadar zulüm yapmaz. Küçücük bir iyilik olsa onu kat kat artırır ve kendi katından da büyük bir ödül verir.

Sağol. Kur’an dışı hiç konuşmadığımın belgesini getirdin. Kur’an da sana kabrinde NUR‘dan arkadaşlığını getirsin. Hiç biriniz karanlıkta kalmayınız. Amin. Konuyu bana bırakmayınız. Ben bir ansiklopediyim. Bakmak istediğiniz milyarlarca maddeyi siz arayacaksınız. Ben yanıtım (ben Kur’an’ım). ARAYA+CAK SİZSİNİZ! Ben basılı bir kitabım. BENDE ne olduğunu ZATEN biliyorum. Ama siz HEPSİNİ okumadınız ki! SİZ SEÇECEKSİNİZ! Ben ansiklopediyim.

<> SON NEFES

Son nefes’i AYRINTILAMANI istemiştim. Yani bana “KUR’AN’ı anlat dersen” BİN ASIR SÜRER, ama bana “Ehad’ı anlat dersen” tamamını okumadan o bölümü bir kaç chat halinde (tahminen 24 saat sürüyor) bitirebilirim. AYRINTI benden değil, Kur’an’dan (tafsil) bir İSTEKTİR. Yuvarlak soru sormayınız! AYRINTIYI sorunuz. (Özür diliyorum, sertleşmedim.)

Ayrıntıyla sorunuz lütfen. Mesela bir giriş yapayım: SON NEFES = İLK NEFESTİR. Evren uzay-zaman yayı komprime büküldüğünden, başı ve sonu BİRLEŞMİŞTİR. İlk ve son nefes ZATEN Kalu Bela‘da KALDIĞIMIZ yerin/zamanın TA KENDİSİDİR. Bu girişime göre SON NEFES’i sorabilirsiniz. (Ayrıntıyı ben işaret ettim = örnek idi.)

Şimdi SON NEFES‘i bu chat’e alıp, diğer konuyu erteleyelim mi? Yoksa tersi mi?

<> bir zamanlar ali kırcanın adamlarının elinden özel yöntemler sayesinde kurtulduğunuzu söylemiştiniz nedir bu özel yöntemler…? çok özel değilse:)

ZAMAN ile ilgiliydi –dedemin yardımıyla-. O GÜN İLK KEZ ölmeliydim, ama öldürülemedim. Başka bir şey anlatamam. İkinci ölümü de biliyorsunuz. Üçüncü şansım ALLAH SÜNNET yasaları dahilinde artık hiç yok!…

Konuya karar veriniz. Beni çok yoruyorsunuz. Ansiklopedi bu kadar hırpalanmaz ki! Kulhüvellahi ertelensin mi? (Son nefes bir kaç chat tahminen 36 saat sürecektir).

Ansiklopedi bu kadar hırpalanmaz ki! Siz yöntemi kendi aranızda belirlemeden ben hiç bir konuya devam etmeyeceğim. Çünkü ŞURA/JURY sizsiniz, sizin emrinize tabiiyim. Ama EMİR denen şey ise ŞURA‘nın jürinin karar verdiği TEK bir şey olmalı. Bu yöntemi sizler belirleyene kadar ben boykot statüsünde kararınızı bekliyorum.

Hans von Aiberg, 17/08/2003 (172/11)

Not: <> veya [] ile başlayan satırlar, [ ve ] arasındaki kesimler sayın Aiberg’e ait değildir, sohbet esnasında onunla konuşan kişilere aittir veya sonradan eklenmiştir.

önceki bölümü okusonraki bölümü oku

kuran-7-renk-bilim-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar