İnfak nedir?

<> İnfak konusuna da değinebilir miyiz?

İNFAK >>> NAFAKA‘sından bir kısmını ALLAH’A GERİSİN GERİYE BORÇ VERMEK.

Nafakayı veren/rızkı tamamlayan ALLAH! Allah’ın hiçbir şeye ihtiyacı yoktur: TEK KUTUP SAMED‘dir, yani HEP VERİR (hiç almaz).

Allah hiç bir yere sığmaz -mü’minin kalbinden başka- neyse, Allah’a BORÇ vermek de odur.

Bu borcu Allah’a vermesi/iletmesi için bir ALİM veya YOKSUL (öksüz, aciz, öğrenci vb) bulmanız gerekir. Veya KITAL ederek (katili olarak hayvan kesip, onu dağıtmak) gerekir.

Ama Allah kurbanı İNFAK kabul etmiyor. Çünkü Kurban GELENEĞİNİ GETİREN bir yanlışlık sonucunda İbrahim atamızdır. Allah’ın dostunun ricası üzerine getirdiği kıtaldır. Ama İNFAK yani Allah’a borç vermek, doğrudan ALLAH dileğidir.

Kıtal durumunda sadece İbrahim’e verilen SEVAB vardır. Ama İNFAK durumunda Allah inanılmaz biçimde bunu kat ve kat DÜNYADA ve sonsuz kat Ahıret yurdunda GERİ ödeme yapar, bereketlendirir.

Bizler hep KITAL (katletmeyi, kurban kesmeyi) seçmişiz. Çünkü KURBANI SEN (kesen) de yiyorsun -afiyet olsun-. ;=P Ama İNFAK, senin HİÇ BİR ŞEYİNDEN faydalanmadığın doğrudan ALLAH‘a giden şeyin adıdır.

Dedem [Hızır Dede] son zamanda dedi ki: “Bankadan çekip göndereni Allah banka sahibi yapacak“.

Ben bunu yorumlayamam, ama, bunu yapanınız varsa, işte Banka sahibi = GİBİ olacak. Eğer bunun yerine kurban kesseydi. Asfalta kanı karışan RTE için kesilen yüz kurbandan biri diye kaynayacaktı. Kurban kesen BANKA sahibi olamaz, sadece “Ağa”dır ve fukara doyurmuş gibidir.

Ebubekir Sıddık neyi varsa İNFAK etti/sadece miras ayetleri gelince, çocuklarının hissesini beytül maldan (Bütçeden) geri istedi.

İnfak konusu da ayrıntı ile aydınlanacak bir konu.

Hans von Aiberg, 10/08/2003 (168/21)

Not: <> veya [] ile başlayan satırlar, [ ve ] arasındaki kesimler sayın Aiberg’e ait değildir, sohbet esnasında onunla konuşan kişilere aittir veya sonradan eklenmiştir.

önceki bölümü okusonraki bölümü oku

168-21-ekin-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar