Yecüc Mecüc Nuh tufanından nasıl kurtuldu? – Kiriş zaman – Spin – Dışarlama ilkesi

Yeni soru ltf.

<> Yecüc-Mecüc, Nuh tufanından nasıl kurtuldu? Onlar da mı gemiye alınmıştı (ki böyle bir ihtimal yok)?

Zülkarneyn “NUH’TAN SONRA” yeryüzünde yer alır. Şimdi yanıt şu: SEBEP kelimesi. Sebebi öne alırsanız herşey normaldir. Ama SONUCU öne alırsanız, TERSİNE döner >>>> ZAMAN OKU DA TERSİNE döner. Önce SEBEP sonra SONUÇ gelecek iken, önce SONUÇ sonra SEBEP geliyor.

Bunun anlamı şu: ZAMAN OKU TERSİNE işliyor. Zülkarneyn demirden KARANOKTA üretiyor. Bu da sebep ve sonucu TERSİNDİRİYOR.

Şimdi normalde bir çember çizersek ve saat yönünde zaman (Sebepten sonuca) işlemektedir. Yani bu çembere bir başlangıç noktası koyup, o’cloackwise yönünde “YAŞLANIRSINIZ“.

Sıfır noktası diyelim ki canlıların başlangıcı olsun. Çemberi katedelim: Gelelim Yecüc-Mecüc dönemine, oraya da mesela A noktası diyelim. Tam o noktada, Zülkarneyn “ve insanlar için birçok yarar vardır” denilen demirden bir karanoktacık üretiyor. Biz bunu üretmediğini varsayılım ve devam edelim… B noktası da işaretleyelim bu çemberde…

Şimdi A ve B noktalarını BİR KİRİŞ (Zülkarneyn SEDDİ budur) ile çember içinden birleştirelim. Buraya kadar anladık mı? (Bir çembere çap değil de kiriş çiziyorsunuz.)

Zülkarneyn, A noktasında Yecüc-Mecüc’ü BU KİRİŞ UZAYINA ALIYOR (Karadelik uzay-zamanı büküyor).

Bizler A ve B arasındaki yay parçasını “DIŞARIDAN” kat ederken Y-Mecüc ise KİRİŞ(sedd) içinden, bir izdüşüm ile KAT EDİYORLAR >>> İKİSİ DE BU DÜNYA, mesela benim bilgisayarımı yazdığım yer ile onların YERİ de aynı. Ama burada onlar yok. Veya orada BEN yokum. İzdüşüm olarak AYNI YERDEYİZ.

Çok kaba bir örnek vereyim. Dünyamız yuvarlak ya, N kutbunda ben dik duruyorum. Biri de S kutbunda DİK duruyor. İkisini çizelim. Sonra da dünyanın yuvarlak olduğunu unutup içini boşaltalım ve DÜMDÜZ yapalım.

Şöyle bir manzara: Ben kaldırımda DİK duruyorum ama, kaldırımın hemen altında (artık dünya yok) biri de benimle TABAN TABANA duruyor. Ama ONDAN HABERİM YOK, onun da benden haberi yok. YER AYNI, ZAMAN AYNI, ama biz ve o  T E R S  ‘iz. Buraya kadar anlaşıldı mı?

<> evet

<> AYNA gibi oldu

Aynen ayna gibi… Burada vurgum bir TERSLİK (spinlerimizin ve üçüncü bileşenlerimizin tersliği). Terslik ne anlama geliyor? Terslik YERÇEKİMİNDE ? Onları çekmiyor mu? (Hayır, terslik bu değil! Onlar da çekim ile ayak tabanları yere basıyor). Peki, terslik nerede?

<> Zamanda? Zaman içindeki mekanda?

 

ZAMAN da aynı Mekan da aynı, terslik bunlarda da değil. SPİN dedim zaten, açık etmiştim. Spinlerimiz ters. Elektronda falan spini (spinnary) anladık da MAKRO dünyada SPİN NE MENEM BİR ŞEY? Exclusion (çıkarma-dışarlama) ilkesini hatırladınız mı?

<> Evet. Pauli ilkesi

Basit olarak, mesela Helyum atomunda, 2 proton olduğundan (2 de nötron var, toplam dört) iki de ELEKTRON olmak zorunda. Aynı yörüngede İKİ ELEKTRON aynı rotada çarpışmazlar mı? O zaman da EVREN taaa en baştan beri kurulamazdı. Biz olamazdık ki…

İşte bu iki elektrondan biri +1/2 SPİN (başyukarı), diğeri de -1/2 SPİN yapıyor ve ÇARPIŞMIYORLAR. Bunu neye benzetelim hemen? Benim üzerinde durduğum aynadaki hayalim başaşağı duruyoruz. Ya da İnsan ile Yecüc Mecüc. Taban tabana antipodlar ama, birbirleriyle ETKİLEŞEMİYORLAR! Buraya kadar da anlaşıldı mı?

<> evet

Şimdi SPİNLERİMİZİN ZIT olması bizlere nasıl bir özellik kazandıracak? Antipodum ve ben birbirimizi “AYNI YÖRÜNGEDE” zıt spin ile taciz etmeyiz, hatta haberimiz bile olmaz. (Kim diyebilir ki, “Yecüc-Mecüc yukarı mahallede oturuyor?” … diye) Konu karmaşık fakat sabırla adım adım gideceğiz.

Hans von Aiberg, 29/08/2003 (180/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 180 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

180-05-kiris-antipod

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar