İNSANLAR NEDEN AZITIR

Fıtrat – İyi ve kötü

<> slm slm. Bilimin her yönüyle kuran’a çıktığı ortadayken, hanif islam dünyayı sarmışken, en büyük kıyamet alametleri (deccal’in, yecüc mecüc’ün, mesih’in ortaya çıkışı) gerçekleşmişken ve iblis de ölmüşken ne olacak da gelecekteki insanlar dinden çıkacak? Rahat neden insana batacak da kıyamet kopacak? İnsanın azıtmasının nedeni ne olacak?

İnsanın FITRATI Kalu bela’da çizilmiştir.

Fıtratımız SINANMAK üzere bu holo-aleme getirildik. Sınav olmamızın nedeni, FITRAT’a uygun olup olmadığımızın bizzat kendi gözlemlerimizle test edilmesidir.

Arapça’da imtihan kelimesi değil FİTNE kelimesi “Sınav” anlamında kullanılmaktadır. Bunun TEMEL nedeni fıtratın test edilip onaylanması veya çürüğe ayrılmasıdır. Yani sınıf geçmek veya sınıfta kalmak. Bu ilahi imtihana Kur’an FİTNE demektedir.

Oysa bu kelime nedense (Fitnei fücur gibi) hep KÖTÜ anlamlı sayılmıştır. Napoleon Bonaparte gibi “En korktuğum şey imtihandır” misali, fitne gibi bir GÜZEL kelime nedense yerden yere vuruldu. Pek tabiidir ki sınıf geçecekler var, kalacaklar var! Yani bu ikilem hep var!

Fıtrat kelimesinin kökeninde (Cifir olarak saklı) Fetret, Fetak, (Afetten, Fettan) Furkan-Fark nosyonları saklıdır. Bunlara ingilizceden örnek vereyim. Fraksiyon/freak hatta break kelimeleri gibi… Fark kelimesi sanskritçe olduğu için bu doğaldır. Fetak (Örnek ayet: Gök ve yer birleşikti AYIRDIK)

Fıtrat okulunda bu ikilem vardır. Öğrencilerine HALİFE denir Öğrenciler FITRAT okulunda eğitilirler. Amaç mezuniyettir. Dolayısıyla FİTNE denen sınavdan geçeceklerdir ki MEZUN olsunlar veya olamasınlar…

“Allah yeryüzünde bir halife yaratacağım” dedi. Bu ayete göre Halife güzel bir imtiyaz, muhteşem bir öğrencilik! Ama izleyen ayet hemen buna alternatif oluşturuyor : “Melekler de doğrusu yeni bir FİTNE mi yaratacaksın” diye itiraz ettiler.

Şimdi kelime kökenlerine bakarsak: H-L-F (Halife)

1. İktidarda olan / sınıf geçen = Fitneyi başaran

2. muHaLeFet kelimesindeki gibi “Fıtrata muhalif / karşı” çıkan İKİLEMİNİ oluşturuyor. Sınıfta kalan = Fitnesi FACİR olan!

İkilemi önce Adem ve Havva “Yasak meyveyi yiyerek” yaşadılar. Ama Halifeliklerine OLUMLU anlamda bir halle gelmedi. Ta ki, iki çocuğuna kadar : Habil ve Kabil!

Habil >>> Halifeliği; Kabil >>> Muhalefeti, ihtilafı seçti. Kaabil, özkardeşi HABİL’i öldürdü. Böylece kıskançlığın yolaçtığı haksız iktidar dönemi başladı.

Eğer Kaabil de iyi bir Halife olsaydı, tüm insanlar gen gereği ÇOK İYİ olacaklardı. Buna inanmayacaksın ama kötülük hiç olmayacaktı!

Böylece SİSTEM, iyi ve kötüler arasında bugünlere gelip, kıyamete doğru yol aldı.

3M+ düzeni öldürülen HABİL’in düzenidir. Bunun ardından gelecek olan ise KAABİL düzenidir.

Bu ikincisi sorularının ana yanıtıdır. Kaabiller hep aramızda var! Dinimize göre “İntihar” her türlü yasaktır. Kamikaze olmak dinimizde yoktur. Askerlikte bile haramdır ve ebedi cehennem nedenidir. Askerlikte (Ayetleri siz örnekleyin) şiddetli yağmur, soğuk, hastalık getirecek her şart bile SAVAŞMAMAYA yani savaşı durdurmaya nedendir. Nezle bile olmamamızı emreden böyle bir Allah, bizden askerlik mazereti olsa dahi İNTİHAR ister mi?

Habil intihar etmez! Ama Kaabiller intihar eder! C4 plastik bombasını aracına koymuş, gitmiş sinagog / havralar önünde İNTİHAR etmiş! Birkaç Musevi yurttaşımıza karşılık müslüman halkımızdan daha fazlasını öldürmüş. Buna “İdealizm” mi demeliyiz, kerizlik mi? İkiz kuleleri yıkıyorsun ve o esnada sen de ölüyorsun, masum binlerce insan da!… Bunlara olsa olsa Hasan Sabbah’ın esrarkeş dervişleri demeliyiz.

Usame 1000 Ladin niye intihar etmiyor, bu şehidlik ise! RTE’nin dizlerinin dibine oturup, aile resmimiz diye yalakalık yaptığı pislik Hizbullah lideri niye intihar edip/şehid olmuyor. Öcalan’ın avukatı/avukatları… Bu eylem için ÖCALAN’ın İmralı adası denen sayfiyesine gidiyorlar. Usame, içeriden TAŞERON olarak ÖCALAN’ın intiharcılarına talip olmuş. Kürt Yahudi olan Öcalan, bu intihar saldırılarını üstleniyor.

Kuzey Irak’a daha on gün içinde 450 Curdo-Judaic yerleştiriliyor. Bunlar zamanında İsrail’e göçen kürt yahudiler ve yeniden KUZEY IRAK’a dönüyorlar. (Resmen bunu İsrail açıklıyor. Hatta İsrail on aile kadar Türkmen yahudisi gönderdiğini de açıklıyor) Sonra da sinagoglar boom! Ben olsam, Öcalan’ın avukatlarının neden “Türkiye’deki Hizbullah” ile görüştüğünden işe başlardım. O zaman C4’ün sırrı bulunurdu.

Fethullah Gülen ABD’de yaşıyor. Devletimiz ve mümtaz istihbaratı bir türlü onu bulamıyor. (TC resmen koruma veriyor ve korumalar da bizden maaş alıyorlar. Devlet bilmiyor mu, kendi gönderdiği korumalarının kimi nerede koruduğunu?… Öcalan’ın Avukatları gibi; Fetoş’un da korumalarını İZLERSE sonuca ulaşabileceğini bilmiyor mu?

İşte bu ikilem hep var: Kıyamette de İNTİHAR eden KAABİLLER yeryüzüne en barbar, en horrorist ve terrorist olarak hakim olacaklar. Kaabil Halife olacak yani! FARUK (Farkı farkeden Habil) TEFRİK (Fark oluşturan Kaabil)

24.yy >>> Mehdi (Adler) geldi. İsa da geldi? O dönem Süfyanilerin ilk tepkisi şu : “Şarlatan, nereden bileceğiz senin Mehdi-isa olduğunu! Hadislerde bildirilenlere hiç benzemiyorsun!”

Habilce selamlar!

Hans von Aiberg, 17 kasım 2003, mail

444-kamikaze

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar