Kehf – Tarık seması ve Dabbet arzı – Zaman farkı – Hızır görevleri – Zaman paradoksları – Dabbet  yeşili

Adam gidiyor, mağaralarda arıyor Ashabı Kehf’i… Bu Yecüc Mecüc’ü arka bahçemizde aramaya benzemek kadar komik. “Yavrum bi yol git bak bakalım, mecüc var mı oralarda?” diye çocuğunu gönderen baba-anneler halen mağara mağara dolaşıyorlar.

<> :)))

Bir kere MEDHAL’den arkası KEHF, yani zıplarsan üstü gök veya zıplamazsan altı Arz dibi (Dibi=Dabbet alanı) Medhal sözü geçince artık arkasında bildiğimiz mağara aramayacaksın. Hele ki KEHF VER RAKİM diyor ayet… GEOMETRİ VE MATEMATİK! Matematiği ikinci plana atıyor ve sayılarla uğraşmayınız diyor. Siz GEOMETRİYE bakınız diyor!

<> 18-Kehf/9: Sen yoksa Kehf ve Rakim Ehlini bizim şaşılacak ayetlerimizden mi sandın?

Ve MEDHAL’e zıplasaydınız dehşet içinde kalır ve geri kaçardınız diyor. MEDHAL‘in üzerine çıksaydınız… anlamında…

Oradaki sır kelime MEDHAL. MEDHAL=MİSAL olan bir kelimedir. Onu gerçekten pek az kişi anlayabilir. TARIK’a zıplayan veya DABBET olup yerin dibine geçen!

Tarık’a zıplamayan zaman gezmenine argo olarak “Kanadı kırık çaylak” deniyor.

Eğer Tallahasee’de SON seferini yapacak olan o araca zıplamayan ne olacak? “Hiiç yere düşecek” demeyiniz! Yani bir metreden aşağı poposu üzerine düşmüyor.

<> Dabbetül arz olacak

 

PLUS olarak bir de yerin dibine geçiyor! Bir metreden iki metre derinliğe düşüyor. Yaşayan bilir!

Onun için yüzeysel tartışmaları bırakıp çooook derinlere indik, başından beri… Biz de sığlık yok, derinlik var!

Bir metre yukarısında zaman 1 güne 14 gün geçiyor. Dünyada 1 güne bir gün… Ve yerin altında dabbet kehfinde ise 1080 saniyede 1 tek saniyeyi katediyorsunuz…

Bilen bilir bunu! Matematikleri bile dehşet verici!

Yaşlı kadına Akçay’da taksi çarptığı ANDA! mutlaka ölmesi gereken yaşlı kadına 1080 saniye veriliyor. O sürede, orada bulunan biri kadını çarpma anından itibaren kurtarıyor.

<> Hızır misali

İki kızışmış ve düello eden kişi kendilerine müdahale etmek isteyen polis memuruna ateş ediyor. Aralarındaki mesafe üç metre bilemedin dört metre… Kurşun bu 3-4 metreyi 1080 saniyede alıyor! 18 dakikada gidip vuracak. Orada olan biri, polis memurunu 18 dakika içinde ölümden kurtarıyor.

Dedesi de kıs kıs gülüyor: “Aferim çırak, işimi öğreniyorsun!” gibilerden…

İşte debelenmenin AVANTAJLARI! Ortalık yemyeşil olduğunda, her ALLAH‘ın emri olan olumsuzluğu giderebiliyorsunuz. Üç takla atan ve otomobilin öncamını tuzbuz eden yaşlı kadın “Bana niye bir şey olmadı, hiçbir acı duymadım” diye halen anlatıyor!

Polis halen, ateş edenin tabancasında EKSİK olan kurşunun kovanını arıyor. Ne polisin vücudunda ne de olay yerinde… Bir kurşun EKSİK!

İşte zamanın paradoksları… Güler misiniz, ağlar mısınız?

Jana Uri’yi soydu! Soydu soğana çevirdi. Hawking bir zaman gezmeni değil; bir ORGAN nakli, bir başkası da bir metrelik yerden İKİ METRE aşağıya (Gerçek KEHF)e düşüyor! Sema ve arz arası bir metre. Ama DABBET(altı dibi)ÜL ARZ (arzın dibi) ile 2 metre aşağı düşen tek salak benim dünyada!

Bütün bunlara güler misiniz ağlar mısınız?

<> Weiner de kalmadı mı?

 

Wiener evet, ama ben onun gibi değildim. Dışarıda organım yok. Karnım bile yok!

Gelelim şimdi Tallahasee’ye. KAPILAR kapanacak, son bir ay!

<> Neml/82: O söz tepelerine indiğinde, yeryüzünden onlar için bir dabbe/debelenir gibi yürüyen bir canlı çıkarırız da o onlara, insanların bizim ayetlerimize gereğince inanmadıklarını söyler.

😉

O söz >>>>>>>>>> GÜNÜ gelince TEPELERİNE İNDİĞİNDE (Tarık yere konduğunda) yeryüzünden=Arz >>> ALTINDAN çıkarırız… Yerden ZATEN çıkmaz! Bu define gibi, yeraltından çıkıyor.

YER ALTI >>>>>>>>>>>>>>>>  K E H F  mağara süreci…

DABBE >>> The Deep/depth… Almanca Der Dieb. Türkçe DİP. Dip demek YERALTI demek!

Mesela Himalayalar 9km ise bu deniz seviyesinden yüksekliği demektir. Pekala bu dağlar deniz altında devam ediyor mu? Evet, inanmayan Mariana çukuruna baksın, o da on km derinlikte ve Himalaya/Dekan yarımadası oluşumunun DİP’deki görüntüsü… Tıpkı buzdağının su üstü ve sualtı kesimleri gibi…

Demek ki Dabbetül Arz’ı birebir çevirirsek:

ARZ=YER,

DABBET=DİP

YERİN DİBİNDEKİ demek!

Oradaki CANLI kelimesinin ARAPÇASINI yazar mısınız?

<> Neml/82: Ve iza vekaal kavlü aleyhim ahracna lehüm dabbetem minel erdı tükellimühüm ennen nase kanu bi ayatina la yukınun

 

ahracna lehüm dabbetem minel erdı

Ahracna >>> iHRaC >>> İhraç etmek, harice çıkmak anlamında. Nereden harice çıkıyorsunuz? Hatırlayınız, Ala suresinde “Ahracel Mer’a >> YEŞİLİ de bitirdik, yeşili ARZ’dan DIŞARI verdik”.

YEŞİL YEŞİL YEŞİL!

Ağacın kökü… O gökyüzünü göremiyor, sürünüyor TOPRAK altında… Ama bazen o da oluyor YEŞİL YEŞİL YEŞİL!

Hans von Aiberg, 26/09/2003 (192/10)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 192 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

192-10-jana-china
Jana Çinde bir öğrenciyi kazadan kurtarırken… https://www.youtube.com/watch?v=99XYKkf2vCU

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar