Tallahassee – Siyonizm – Türkiye – Mars’ın etkisi – Mutmainlik – Nefs

Bu kadar sözden sonra yine Tallahasee planına gelelim. MIB ile ilk kez, nasıl olduysa ilk kez CENTİLMENLİK anlaşması yaptık.

Protokol şu: Kutsal yerler korunacak (Başta Mekke, Kudüs), bu konuda kesin işbirliği yapılacak. İkinci Kore savaşını başlatacağız. Yine iki tarafın da işine gelen İran’ın parçalanması ve Suriye’nin Irak ile birleştirilmesi planlarına OKEY dedik.

[] 2016 notu: bu plan ileri yıllarda değiştirilmiştir

Türkiye’de bir rodeo ustamız var. En iyi at binicisi… Onun sayesinde, Türkiye planı 8 yıl ertelendi. Türkiye’deki en iyi rider veya joker! Salına salına Kasımpaşalı gibi yürür. Bu kişiyi SATIN ALDIKLARINI Puharich  o n a y l a d ı  ! “Yeni haber değil, biliyordum” dedim.

Centilmenlik anlaşmasının zararlı ve gizli taraflarını açıklıyorum: Jana, Uri üzerindeki kontrolü ve paralizasyonu tedricen kaldıracak. DENGE gereği, ZigZag ve ZipZap’dan Fire çıkacak. Aramızdan ayrılanlar olacak ve onlar artık URİ’nin isteği doğrultusunda ayrılıyorlar. ZigZag 17 kişi fire verdi, sadece on günde oldu bu…

Bizden de nedensiz ayrılanlar ve ayrılacaklar olacak. Çünkü ne olursa olsun, biz HANİFLER Karşı Bağın da (genot) en korkulu düşüyüz.

Maalesef, benim de bulunduğum o zirvede Jana’nın kuşatmayı kaldırmasını onaylamak zorunda kaldım.

Kimi kimseler aramızdan ayrılıp gidecekler. Göreceksiniz, biz bir veya iki ayda bugün chat’e katılanlar kadar bile olamayacağız. Her gün daha az kişi chatlere katılacak, bu sayı düştükçe düşecek.

Uri’yi YARISERBEST bırakmak zorunda kaldığımızdan beri dikkat ediniz katılım BİRDEN AZALDIB i r d e n!

Nedensiz olarak bizleri terk edecek candaşların nedeni aslında Uri’nin bir tür minik Montauk yapması…

<> Allah bize yeter

Amenna.

<> Zayıf olanlar mı etkileniyor?

Hayır, etkilenenler, tam tersine DOYUMSUZ olanlar. Neye karşı doyumsuz? Bu çok önemli: Kelimeyi anımsayalım: Mutmain >>> TATMİN. Çok benzer birkaç kelime daha: TAHMİN. Tatmin ise TEMİN etmekten geliyor, bir ihtiyacınızı gideriyorsunuz. Temin ediyorsunuz.

Nereye kadar gidersiniz. İbrahim atamız TATMİN olduğu yere kadar. -Haşa Rabbimizi zorladı-. Allah’ımız onu DOSTLUĞU ile TESKİN etti.

Kelimeye dikkat TESKİN!

<> SüKuN, SeKıNete

<> Fetih-4: O odur ki, müminlerin gönüllerine, imanları beraberinde iman geliştirsinler diye, sekınet indirdi. Yalnız Allah’ındır göklerin ve yerin orduları. Alim’dir Allah, Hakim’dir.

Şimdi tatmin nasıl mutmain oluyorsa teskin de MÜSEKKİN oluyor. Yani sükunet buluyorsunuz. Sakinleşiyorsunuz.

Kimimiz bunu ters anlayabiliyor. Mutmainliği müsekkinlik ile bir tutuyor. Yani doyumsuzluğu sürüyor. Allah dostluğunu verse bile, “Ben tatmin olmadım” demeye devam eden bir nefis türü vardır.

Hans von Aiberg, 26/09/2003 (192/11)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 192 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

192-11-telepat

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar