Abdest – Meshetmek – Abdestin görevi – Teyemmüm – Brezilya – Jana

Evet, Abdest ile ilgili ayrıntılı soruları bekliyorum!

<> Ayakkabıdan mesh edilir mi?

Değil Ayakkabı, çizme üzerinden bile mesh edebilirsiniz. Mesh üzerine mesh bir EKONOMİK komedidir! Mesh satmak için! Lastik kadar ayağa zararlı bir şey var mı?

<> Ayette KADEM yazmıyor, ayak kelimesi yok yani.

Secde halinde:

1. Alnımız!

2. El içi olan ayalarımız

3. Dizimiz.

4. Ayaklarımız

SECDE organıdır [candaş]. Bunlar yıkanır veya teyemmümden joker olarak MESH edilir.

 

<> Ayak deyince komple ayakları yıkatıyorlar ya o yüzden yazdım.

 

Kadem >>> Evet ayak demektir / tıpkı Yed >>> EL gibi. Hayvanların dört ayağı da ve kırkayağın 40 ayağı da KADEM’dir. Sineklerin altı bacağı da kademdir.

Allah bizleri EN BAŞTA ve EN SONDA saçımızın tepesinden ve TOPUĞUMUZDAN, yani tepeden tırnağa kadar tutup uzatacaktır. Tavan ile taban arasındaki bu mesafe olan NEFS kuşatması ABDEST almakla teskin olur.

1. SU

2. TOPRAK

Bu ikisi de Nefsin kirlian aşırı elektrik gerilimini (voltaj) ground eder (Topraklar). Birincisine ABDEST (ki Farsçadır). İkincisine TEYEMMÜM diyoruz.

Birincisi PHASİS (phase/Faz), ikincisi ise GROUND/Grund/TOPRAK. Bu ikisi bizlere her koşulda ABDEST aldırır.

Boy Abdesti için denize dalmak yeterlidir. Hiçbir ritüele kaçmadan GÜNLÜK duşunuzda yaptığınız herşey NİYET+Gargara+Mazmaza şartıyla boy abdestidir ve namaz abdestinden çooook daha güzeldir.

Kolaylık dinimizde Allah bunu Kışın yapmanızı dilemez! 6 milyar insanın çoğunun çeşmesinden termosifon/şofben nimeti akmıyor. Hatta öğrenci yurtlarında haftada bir kez CUMA günü banyo izni var. Halen de böyle! Su parası meselesi. 🙂 Tasarruf ediyorlar sözde!

Temizlikten tasarruf eden, PİSLİKTEN ölür! Çünkü Allah üzerlerine pislik yağdırmaktadır. (Mikroplardan başlayıp düşünün.)

<> Tasarruftan ziyade öğrencileri KONTROL altında tutuyorlar bir de. Ahlak zabıtası ya yurt görevlileri.

Evet, yurt görevlilerinin tamamı, ordudan atılmış (emekliliği dümendir) Albaylardır. Askere eziyet ettiği için atılanlar, ÖDÜL olarak, öğrenci yurtlarına MÜDÜR oluyorlar İDİ:

Şimdi de AKP hükümeti, zabıtanın izin vermediği KUR’AN KURS’larının öğretmenleri olan yobaz takımını MÜDÜR yapıyorlar.

Askerin ölümüne neden olan birini bir meşhuuuur kız öğrenci yurduna bir ay sonra MÜDÜR yaptılar! Kızları 20.00’yi bir dakika geçe içeri almıyordu. Benim EVİME o gece sığınan çoooook kardeşim oldu! 1 dk. tek dakika yüzünden yurt kapalı! Pekiyi bu kız NEREDE kalacak! Herkes Hans mı? GECELEYİN bu kız nerede kalacak? Size soruyorum candaşlar?

<> 🙁

<> amaç sokak kızı yapmak zaten

Benim evim (Sultanahmet) ikinci bir kızyurdu gibi olmuştu. Trafik yoğun, yetişemiyorlar vb. Herkes potansiyel prostitute mu yani? Canı isteyen o işi gündüz de yapamaz mı yani? GECE mi yapılır sadece? vs vs.

<> Üniversite yıllarımda o yurtlarda (Süleymancılar) 3,5 ay kaldım. iyi bilirim. Daha nice saçma kuralları var.

Haklısın.

<> Malum sapkın zihniyet işte!

Allah bizlerden öte zürriyetimizi de o sapıklardan korusun! Allah korumazsa HİÇBİR ŞEY olmaz!

<> amin

<> Onlarla kalmaktansa oradan kaçıp şarapçı ama delikanlı bir dostun evine taşınmıştım.

Evet, ben o sıralarda ünlü barlarda müzisyen idim. Kızlar barlara gelip orada yatmaya çalışıyorlardı. Albay içeri almamışmış! Evimi o kızlara açıp, ben gidip BARDA yattım. Allah şahidimdir! Ali İmran 115.

<> 3-Ali İmran/115: Ne hayır işlerlerse, asla karşılıksız bırakılmayacaktır. Allah, takva sahiplerini çok iyi bilir.

Şimdi onların çoğu NAMAZ kılan kızlarımız oldu. BAR’a geldikleri için, beni buldukları için! Allah’ın İZNİ ve Hidayetiyle… Vesile oldum…

Bir saniye, biraz bekleyeceksiniz: Boa! Orta boy. Amazon Levreğinin artıklarına gelmiş. Olağan şey. İndios tutup götürdüler. Bence bunu bahşiş almak için yapıyorlar. 😉

<> 🙂

Hani orada sizler kedi köpek görüyorsunuz ya, burası da böyle… Komedi, bu korkulacak bir yanı yok.

<> Sanırım boa zehirsiz.

Hiçbir yılan zehirli değil. (Filmlerde hepsi zehirli oluyor nedense)

Bence yerliler bu işi oyun kabilinden yapıyorlar, iki tek sigara almak için… Enflasyon inanılmaz boyutlarda… Sabah-öğlen ve akşam aynı malın üç fiyatı var. Yerliler beş sigaraya bir kg. ekmek yapıp getiriyorlar. (Beş tek sigara, paket değil.)

Neyse ki buralarda Kutup ayısı, Bengal kaplanı, Tazmanya şeytanı falan yok. Bir iguana var, o da kediden daha uysal. Sadece tipi EJDERHA gibi duruyor. Kediyle aynı tabiatı var. Seversen uysal oluyor. Kovarsan uzun dili var. Severken sırtını sevmeyin, ataları dinozor gibi DİKENLİ! Karnının gıdıklanmasından mest oluyor. Güldüğünü hissediyorsunuz. 🙂

İçeri girebiliyor. (Serbest) Bir gezinip gidiyor. Gelmezse özlüyorsunuz. Jana adını Drago koymuş. Adını da biliyor.

Allah’ın her yarattığı çooook güzel! Sadece kırmızı papağanlar, pembe orkideler değil. Drago da çok güzel! Aşırı güzel! Tropik yağmurda hemen geleceği yeri iyi biliyor. Gök gürlerse, Jana’nın yatağının altına saklanıyor. Evin kedisi!

Jana halen İngiltere’de. Gelmesine daha var. Manto giyiyormuş!

Dünyadan haberler bu kadar!

Hans von Aiberg, 28/09/2003 (193/03)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 193 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

193-03-abdest

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar