Haniflik – İbrahim – Eşim=Eşitim

İnanılır gibi değil görünecek size. Ama bir sır vereceğim. Bakın tevafuka, bana ARAPÇA İbrahim ve HANİF kelimesi içinde geçen bir ayet yazınız. (çay almaktayım geliyorum.)

<> 3-Ali İmran/95: De ki : “Allah doğru söylemiştir. O halde Hakka tapan bir hanif olarak İbrahim’in dinine uyun; o hiçbir zaman Allah’a ortak koşanlardan olmadı. = Kul sadekallahü fettebiu millete ibrahime hanifa ve ma kane minel müşrikin

<> 2-Bakara/135: Bir de Yehud veya Nasara olun ki hidayet bulasınız dediler, de ki: hayır, hakperest hanif olarak İbrahim milleti ki o hiç bir zaman müşriklerden olmadı = Ve kalu kunu huden ev nesara tehtedu kul bel millete ibrahıme hanıfa ve ma kane minelmüşrikın

Hüüps.

<> 4-Nisa/125: İşlerinde doğru olarak kendini Allah’a veren ve İbrahim’in, Allah’ı bir tanıyan dinine tabi olan kimseden dince daha güzel kim vardır? Allah İbrahim’i dost edinmiştir.

<> 4-Nisa/125: Hem kimdir o kimseden daha güzel dinli ki özü muhsin olarak yüzünü tertemiz islam ile Allaha tutmuş ve hanif olarak İbrahim milletine uymuştur, Allah ki İbrahimi halil edindi

<> Enam/161: De ki: “Beni, dosdoğru yola Rabbim iletmiştir. Güçlü, pürüzsüz bir dine, hanif olan İbrahim’in milletine. Müşriklerden değildi o = Kul inneni hedani rabbi ila siratim müstekiym* dinen kiyemem millete ibrahime hanifa* ve ma kane minel müşrikin

Tamam candaş. Alt alta yazıyorum.

İbrahim diledi Allah kabul etti >>> beş şartı >>>> Allah Hanifliğin her aşamasındaki >>> İbrahim sonrası (millet olan) Haniflerin

Güçlü, pürüzsüz

Güçlü, pürüzsüz

Güçlü, pürüzsüz

önerilerini İbrahim formatlamış gibi kabul eder. Bunu Misak da kabul eder ve tartışmaz (3M+).

Buna şaşırmayınız: BİZ YAZDIK, ALLAH KABUL ETTİ. Daha açıkça: BEN YAZDIM, MİSAK oldu. (Bana verilen 7. yetki)

3M bunu uygulayacak ve tartışmayacak. İbrahim’in beş şartını Allah tartıştı MI????

Öyle namaz olur mu? Bu ne biçim oruç mu dedi? Hacc diye bu cehennemi (Mekke’den) başkasını bulamadın mı?

Ve böylece 7. yetki (Yeraltındaki yedinci yetki) de ağzımdan kaçıverdi.

Anlatabildim mi?

İbrahim istedi din öyle biçimlendi. Şimdi de İkinci ibrahim milleti istiyor Allah biçimlendiriyor. Bilmem anlatabildim mi?

 

<> evet

 

WEMB dedim, WEMB oldu (Ben dedim öyle oldu DEĞİL)

Sapıklar satanistler, hepsine (orantılı olarak) verin devletini kursunlar. Oralar aslında KENDİ HAPİSHANELERİ. Evet, kendi kendilerine hapishane yaratıyorlar.

Mesela satanist devlette mutlaka şeytana kurban verilir. İyi ama bu kurban KENDİ İÇLERİNDE, bakalım piyango kime vuracak. ;)))))) İyi tapmalar!

<> Şeytan yolunda niyaziler!

🙂 Bir de ciddiyetle yapıyorlar ki sorma, sanırsın Allah’a tapıyorlar…

***

[] Kaptan muhtaç olan kişilere infak hakkında eşi [S]’e talimatlar veriyor

Bunlar bir emir kipi değildir, -Kutsal emirler olunca böyle EMİR kipiyle yazıyorum. Ben eşime bugüne kadar VALLAHİ bir kere bile emretmedim-, EŞİDİMDİR o benim. Bizde S Ü R E K L İ  güleryüz, SÜREKLİ güzel söz, SÜREKLİ rica vardır. Kur’an üzerine yemin eder misin [S]? AYNEN BÖYLE değil mi?

<s> elbette. Vallahi de billahi de

Sakın eşime/eşitime EMRETTİĞİMİ sanmayınız candaşlar. BENİM dışımda bir EMİR geldiğinde emrolunmaktayım. Tıpkı “Kalk, üstünü temizle…” diyen ayetler gibi emrolunduğum emri TEYP gibi aynen iletirim. (Bunun içindir ki Cebrail ss KUL/DE kelimesini de birebir teypliyordu.) Ben eşime 10 yıldır BİR KEZ EMRETMEDİM. Bu konuda The Lightest erkek benimdir, emin olunuz. Selami yanımda taşfırın kalır.

<> 🙂

<> Hanifler light olur diye kuralı koymuştuk zaten.

<> extralight desek

Kesin öyleyim, extra ötesi. 🙂

<> XXXL

<> hiperlight

<> benim eşim gibi… ne güzel..

Evet eşlerin RUHBİRLİK olması çok önemli. Biriniz burada bu satırları okurken eşiniz sizi “Kim bu yaw, zamanını çalıyor” diye men etmiyorsa veya anneler babalar ise Üf denmeyecekler.

[R]’ya da çok çektirdiler. Öyle çektirdiler ki, en güçlü Edoferon ETKİ ettirilmedi ve bu bana EN EN EN EN başta söylendi. “Allah dilemedikçe sen (ilacın) BİR ŞEY YAPAMAZSIN“. Bilen biliyor bunları…

<> Teğabun/14: Ey iman edenler! Şu bir gerçek ki, eşlerinizin ve evlatlarınızın içinden size bir düşman vardır; onlara karşı dikkatli olun! EĞER AFFEDER, ellerini tutar, hatalarını görmezden gelirseniz, kuşkusuz, Allah da affedici, merhamet edici olur

<> peki bayanlar da taş fırın olmayacak değil mi 🙂

Bay+bayan bölü 2 = iki insan EŞİT ([S] EŞİTİMDİR). Bay ve Bayan toplamına NİKAH denir. Nikah bölü iki demek ise bay ve bayan yok, İKİ İNSAN var. İnsanın cinsiyeti yoktur. (Alt birimde cinsiyeti vardır) Önce insanız, sonra kadın ve erkeğiz. FITRATIMIZ bu.

Suskunluk var niye?

<> dinliyoruz kaptanım

<> sizi izlemekteyiz kaptanım

Son bir saate giriyoruz, soru mu alalım?

Hans von Aiberg, 30/05/2004 (234/03)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 234 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

234-03-hanif-ayetler

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar