Kehf suresi – Rakim-Rakam ve Kehf-Geometri – Bilmediğinin ardına düşmek ve Bilenler

<> 18-Kehf/9: Yoksa sen, bizim ayetlerimizden (sadece) Kehf ve Rakim sahiplerinin ibrete şayan olduklarını mı sandın?

Ayetin Arapça’sına bakınız: “Hasib’de” diyor… Hesaplamaktan… Kelime kökü HSB (Hasib, Hesab, Seriul hısab, Muhasebe vb)… Neyi hesaplayacağımızı hemen arkasından veriyor:

<> 18-Kehf/9: Em Hasibde enne ashabei kehfi ver rakıymi kanü min ayatina aceba

Em hasibde enne ashabei KEHF (geometri) ve VE=AND RAKİM (Matematik)…

Ashab=Sahabe aynı zamanda MATRİSS. (Matrix ise Asakir=Asker, Rabbinin orduları diye geçer.)

Hasib (Hesaplayın) ashabei (Matris düzeninde, matris cebiri düzeninde) Matriks ve Matrisleri (Kehf ve Rakim’i).

Onda bizim aceba (Acaip) kanıtlarımız vardır ve buna şaşmayın, çünkü bunu bulacaksınız diyor.

Hasib-Ashab-Kehf-Rakim-Acib kombinezonunun 7 anlamından birini verdim. Bunun hesabını daha sonra (3, 5, 7 kişilerdi) diye veriyor, başka bir gün onu da anlatırım inşaallah. Çünkü bu konuda HİÇBİR HATA YAPMAMALIYIZ. Neden mi? Nedenini görmemiz için 22. ayeti bir yazalım.

<> 18-Kehf/22: Karanlığa taş atar gibi, “Mağara ehli üçtür, dördüncüleri köpekleridir” derler, yahut “Beştir, altıncıları köpekleridir” derler. Bu gaybı taşlamaktır. Yahut “Yedidir, sekizincileri köpekleridir” derler. De ki: “Onların sayısını en iyi bilen Rabbimdir. Onları pek az kimseden başkası bilmez.” Bunun için, onlar hakkında, bu kısaca anlatılanın dışında, kimseyle tartışma ve onlar hakkında kimseden bir şey sorma.

22.ayetten 26 dahil yazmamız gerekiyor. Şimdi önce bunu yorumlayalım: Burada MATRİS’i resmen görebilirsiniz. Yani neyi ne zaman hesaplayabileceğimizi ALLAH bildiriyor.

Onları PEK AZ KİMSEDEN BAŞKASI BİLMEZ deniyor…

Dikkat ettiniz mi BİLENLER var demek ki?…

İşte o bilenlerden biriyle birliktesiniz. (Reklamdır.)

Orada olup biten Rakam-geometriler için Allah Resulüne, “Bu iş senin devrinin işi değil, sen bunun ardına düşme” diyor. Fark ettiniz mi? 22. ayeti anlatıyorum… Fark ettiniz mi?

<> evet

<> Sonra yedi kişi idiler sekizinci köpekleri idi diye devam ediyor

Allah resulünün ÇAĞI gereği tartışma açmasını istemiyor.

<> 18-Kehf/22: De ki: “Onların sayılarını Rabbim daha iyi bilir; onları insanlardan ancak pek azı bilir.” Artık bunlar hakkında bildirilenin dışında bir tartışmaya girişme ve bunlar hakkında hiç kimseye bir şey sorma!

Bu uyarı bize değil Resulullah’a ve sahabesinedir. Yani siz bana sorabilirsiniz. Çünkü Matris Cebiri ve bineer sisteme dayalı Geomatrix bulundu artık…

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 07/11/2001 (017/10)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 017 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

017-10-rakim-kehf

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar