Futuroloji – Jive akademisi – Gelecekte teknoloji, bilim dalları, eğitim ve yönetim

Gelecekte seçimler bu bireysel kartlarla yapılıyor: Memnun değilseniz HAFTALIK seçim (Buna plebisit deniyor yani bir tür referandum) yapılıyor. Beğenmediğiniz idareci gidiyor.

Haftalık KRAL ve KRALİÇELER var demek istiyorum…

JİVE DEHALAR Akademisidir…

Kanından dolayı değil, dehasından dolayı mezun olan (Üniversiteden mezuniyet yaşı 17’dir. Üniversiteye girme yaşı değil mezuniyet yaşından söz ediyorum.) kanı nedeniyle değil, YÖNETİCİLİĞİ nedeniyle ve beşik kertmesi gibi genelde birbiriyle evli olabilecek ÇİFTler değilse, puanca en uyumlu çiftler QUEEN olur, King olur. Biri Vali diğeri Mayor olur.

Yani seçilmişler. Rastgele seçilmişler değil. ÇEKİRDEKTEN YETİŞENT E K N O K R A T L A R I N  içinde EN LAYIK OLAN BİR  Ç İ F T İ N  seçiminden ibarettir.

Sizce bunda demokratik olarak bir terslik var mı?

Yani EN İYİ UZMANI seçiyorsunuz, hem de haftalık güvenoyu (Plebisit) ile. Öyle dört yıl ense yapıp yatamıyorlar.

İşleri de çok zor… Megakentleri BİRLİKTE yönetiyorlar. Devlet gelmiş BELDELERE oturmuş. Öyle merkezi idare yok.

Belde belde, belediye belediye KENT devletleri var.

Biri turizm Hansa’sı, birisi mesela Balıkçı köyü Hansası, biri örneğin expensif tarım Hansa’sı, biri doğa-orman Hansa’sı… Orman köyleri gibi…

Köy-site bir yana, asıl olan KENT (Hansa yönetimi) her bir kenti (Kasabadan tutun da İzmir gibi makropolislere kadar) bir birini bir devlet olarak benimsiyor.

Düşünün bir kenti… Örneğin Balıkesir kazalarını… Altınoluk=Vatikan zenginliğinde. Edremit=Liechtenstein zenginliğinde. 6 km ötede Havran=San Marino zenginliğinde. Ondan 9 km ötedeki Burhaniye=Monaco zenginliğinde… Ayvalık=Lüksemburg refahına eşit.

BİLMEM anlatabildim mi?

??????????????????????????????????????????????

<> Biraz anladım.

Tüketken değil ÜRETKEN KENT devletleri (Hansa’lar)

Kral ve Kraliçe yani 17-27 yaş arası veletler buna yarıyor… Her biri de JİVE mezunu… Doğuştan yönetici. (Hani Alman mucizesi, Japon mucizesi falan diyoruz ya…)

<> Kaptanın bağlantısı kesildi, tekrar bağlandı

Koptum geldim, etti dört. Ya Hoo orada mısınız.

<> Ben buradayım.

Sizleri Are your room.

<> Buradayız hocam

Koptuk geldik.

Bu arada ben de kendime bir I RUN doldurdum. Wallahi I run en güzel Türk icatlarından biri. [Candaş] getirmişti bana öyle duruyordu, iyi de soğumuş. ([Candaşın] kesesine bereket.)

<> Afiyet olsun

Mesela bir arkadaşım var, adı To Run.

<> 🙂

Anlattıklarımı yorumlamak ister misiniz?

<> İleride yeni bir yönetim düzenine geçilecek. Daha demokratik, daha teknokratik. Seçim alanının darlığı ve iyi eğitilmiş insanlar da işin cabası. Bir standart var.

Evet bu yorumlar çok iyi… Kraliçe bu işte… İsterse dansetsin bana ne… Yeter ki MİLLET için CİTİZEN=Site hemşehriliği için çalışsın.

Yüksek maaş… Kendine güvenen genç benim kralım-kraliçem olsun gurur duyarım…

Çünkü Devlet millet için var. Türkiye’nin tersine…

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 11/11/2001 (019/12)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 019 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

019-12-futuroloji-hansa

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar