Jury – 2054 – Yeni teknolojiler – Kırmızı araba – Dabbet – Vicdan azabı

Bu arada, benden ZipZap’ın organizesi isteniyor. Yani JUROR seçip ekleyeceğiz. Bunu sizler yapacaksınız. Beni işin dışında tutuyor 3M.

2054 >>> TİC-TOC

2004 >>>>>> Zip-Zap. (Veya 2054 yılına göre adımız TickTock)…

 

<> Yani 45 günümüz kaldı

Evet, bir sınava tabi tutuldunuz. Ve başarıyla bunu aştınız. İnanılmaz buluşlar bulduk (Tjr ile). Bunların bir kısmını 1?-13 Ekim’de Japonya fuarında UNİK olarak sergiledik. Teknoloji takas ettik. Benim üç boyutlu PC buluşum Japonlara geçti… İnanmayacağınız ÜÇBOYUTLU gerçek üçboyutlu resimler göreceksiniz bir yıl içinde… Veya daha erken…

Herşey Casio digital bir gitar ile başladı, kol saatleriyle falan bu noktaya kadar geldik. Yani başardınız. [K] ise kurtarıcı seçildi. (Jana’nın son sözlerinden alıntıdır) Şimdiki infaklarınız nedeniyle 3M selamları -ki hiç böyle yoğun değildi, ilk kez yoğunlaştı- hemen herkese selam verildi.

Ve kendi payıma da HAYATIMI kurtaracak olan Otomobil alındı! Otomobil benim için sıkıntı değildi. 100 öğrenciye bakmasaydım onu çoktaaan almıştım. Belki de otobüs almıştım -şaka değil-. Ama ben de sizler gibi, sizleri tanımadan önce infak ede ede bu duruma ulaştım. Sonuçta ÖZEL bir otomobilimiz oldu.

Diğerlerinden farkı şu: Diğerleri limousin de olsa hayat kurtarmayacaktı. Ama önemsiz, isimsiz bir otomobil Hans’ı aranızda diri tutuyor. Bunun için ayrıca ben de çok teşekkür ederim. Daha binmedim ama, bayramda binmiş olacağım. Allah inşaa ederse… Sonra kasetçalarını açacağım ve Dancing Queen’i dinleyeceğim.

<> amin

<> Allah inşa

Her elhamdülillah dediğimde ise, işte….. onu size… Rabbim bir yerde bir şekilde anlatacaktır.

İnanılmaz bir sevap kazandınız. Sizin her birinizin binlerce otomobili oldu.

MİZAN terazisinin ölçümlemesi böyle dostlar…

[K] ve [K]nın 7 saati var iftara… Australia’da saat kaç acaba?

<k> bizden 16 saat ilerideler, sizden 9 saat ilerdeler

Pazartesine girmiştir Avustralya… O zaman pazartesi…

Pazartesi tüm dünyada bir sendromdur. (Manic Monday) Dünya böyle işte, Türkiye iftara; Avustralya Sahura hazırlanıyor. [K] ve [K] da ARADA kaldılar. 😉

<k> sağlık olsun

Bugünün iftarlığı (Oruç olmadığım halde çay ve sigara dışında hiçbir şey yemiyorum, onun için iftarlık dedim) yer elması! Patlıcan kızartması!

 

<> Sevgideğerler müsaadenizle ben çıkmalıyım artık… Misafirim var. 🙂 Yemek hazırlamam gerekli daha.

Evet birlikte çıkalım. Hep aynı dert.

<> Verdiğiniz bilgiler için tşk ederim hocam. İnşaALLAH hazmıyla değerlendiririz

Evet sindirmek çok önemli… Ben sıradan bilgi vermem. Zordur, her sefer şaşırırsınız. Hoppala bu da nereden çıktı diye hayretlere düşersiniz. O yüzden gerçekten hazmı zordur. Ama RZİ dediniz mi, kaymak gibi sindirirsiniz.

<> rabbi zıdni ilmi

Kısa zamanda çok bilgi veriyorum. Hızlandırılmış ve hiçbiri diğerine benzemeyen bilgiler… Daha birini sindirmeden diğeri şok ediyor. Hani, hangi taşın altına baksanız HANS çıkıyor, farkında mısınız? Abartmıyorum, ciddi söylüyorum.

 

<>:)

<> Hangi taştan söz ediyorsun 🙂

Mesela dibek taşından söz ediyıorum… Müzelik taşlar orada sakin sakin dururken, birden Zülkarneyn’in h-signature’u oluverdi…

<> Bizim buralarda çok taş var hepsine baktım Hans’ı göremedim :))

Göremezsin çünkü ben yeraltı yaratığıyım. Taşlar benim üstümde… Taşlar Dabbet’in üstünde. Taşların altında ben varım, kuşkunuz olmasın.

<> Bu konuda mutmainiz hocam

Geronimoo diyelim mi?

<> Geronimo. Elinize sağlık profesör

İftar İzmir boylamı için 17.32 (Haniflerin iftarından söz ediyorum.) Doğuya doğru her boylam 4 dakika azalıyor. Yani bir kısmınız belki de iftarı açtı. (Erzurum falan)

<> Ben samsun, açtım, hatta kalktım

Oldu afiyetle samsun.

Oruç tutmamak bir suçluluk duygusu, kedilerden başka bir kaç yoksul bulayım bari…

 

<> Vicdan azabı ile sekar arasında fark ne?

Vicdan azabı sekar’dan daha beterdir. Sekar dıştan yakarken, vicdan azabı içeriden yakar. Allah’ın insana verdiği en yakıcı kontrol ve pişmanlık mekanizması…

Yoksulluk ateşten beterdir. Vicdan azabı da cehennemden beter… Çünkü cehennemde çöl iklimi, kutup iklimi gibi yerler de var. Vicdan azabı bundan daha beterdir…

Allah cümlenizi Sabıkun’a/Naim cennetine/makamı İbrahim’e alsın. Dua ederseniz belki de ben de gelirim. Allah bilir!

<> amin kaptanım hepberaber inşaallah

Oradan gelmiştik zaten, sürgün yemiştik. Allah bize anayurda dönmeyi nasip etsin. Yanlış yurtlara değil!

<> amin

Geronimoo gitti-gider. Allah’a emanet olunuz. Selametle selametle. Acil kaçış planı. Bye.

<> selam selam

<> iyi günler

Hans von Aiberg, 16/11/2003 (199/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 199 anasayfasına dön | sonraki CHAT’i (200) oku

hologram-dubai

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar