Milliyetçilik ve Türk milleti kavramı – Turan ırkı – Genler

Buradan yiyip içiyoruz aynı tastan yiyoruz. Laz, Çerkez, Abaza, Abkhaz, Gürcü, Pomak, Çingene, Danimarkalı, Yörük, Seğmen, Efe, hepimiz… Kürt, arap, Ermeni, hepimiz AYNI KAPTAN YİYEN TÜRKLERİZ. KENUD olmamız Allah tarafından yasaklanmıştır.

BİZ BİR MİLLETİZ: Adımız Türk. Senin annen Çerkez baban Kürt, Deden Arap ninen ise Türk olabilir ama biz AYYILDIZ’ın PARANTEZİ içinde ve Ezan seslerinin eriştiği heryerde TÜRK’üz

Bunu öğrenemedik!

Amerikan milleti yok AMERİKALI var. Kimse özbe öz değil… Benim eşimin bile annesi İtalyan babası İrlandalıydı. Bacanağımın babası Alman annesi kızılderiliydi…

Ama anthem çalındığında hepsi ihtiram duruşuna geçerlerdi, tümü saygıyla marşın bitmesini beklerlerdi. Koşa koşa askere giderlerdi.

Şimdi Amerikalı ile TÜRK aynıdır.

<> Japonlara da siz Türküsünüz mü diyelim

<> Altay dil grubundayız onlarla

Irkçılık ile bir yere gidemezsin. Çünkü Türkler Turan ırkındandır. (Resesif ırk) Tüm Turanlılar sarışın olduğundan (Finliler, Macarlar, Estonlar vb.) baskın dominant olan milletlere çekinik kaldılar. Finliler sibiryada ıssız ortamda kendilerini korudu. Ural ırkı SAF sarışın kaldı. Fakat Altay ırkı öyle olmadı:

1. Arialılarla karıştı (Azeriler gibi)

2. Cengiz döneminde moğol ırkıyla karıştı

3. Daha önce Moğollar da ÇİNLİLER ile karıştığından Çinli modelinde fakat TÜRK diliyle konuştular.

4. Timur, Ogeday, Çağatay vb. dönemindeki ikinci karışımdan TATAR ve KAZAKLAR çıktı… Onlar da Moğol-Türklerdir. Dilleri türkçedir ama tiplemeleri moğoldur…

Bunun için diyorum ki: “Irkçılık kriterleri” bizi mahveder.

“Amerikalı” olmayız…. Yani Türk’üz, kürt danimarkalı farketmez. Öyle değil mi?

Kuman-Kıpçak ve Sabır türkleri tamamen sarışın. Balkar (Altınordu ve Bulgarlar) tamamı sarışın. Volga Bulgarlarının tamamı açık renk gözlü… Altınordu devletinde ordunun iki tipi vardı: Moğol (Tatar) askerler ve Bulgar (Slavlaşma öncesi Balgar Türkleri) askerler.

<> Gobi ve Taklamakan çöllerinde Türklerin en eski fizyolojisi, bulunan mumyalar ile açığa çıktı…

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 21/12/2001 (035/13)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 035 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

035-13-resesif-turan-irk

Yorumlar