Zina-Fuhuş – Kalp göz beyin zinası var mıdır? – 4 şahit – Zina edenlerin cezası nedir

<> Dr, konuları groupa email ile yazsanız da daha sonra bu yazdıklarınızı chatte konuşsak, böylece konunun bütünlüğü bozulmasa başka türlü konular hep eksik kalıyor, yanlış anlaşılmalar da olabiliyor

Evet haklısın ama 270 kadar e-mail şu ZİNA üzerinde duruyor. Zina değil de aslında “ŞERİAT VAR MI, HÜKMÜ NEDİR?” üzerinde. Zina sadece bir açılış noktası.

<> Dr. bu konuyu email ile yazsanız da emailde anlaşılmayan yerler chatte sorulsa

Pekiyi bunu yazı olarak gruba asalım ve tartışmaya açalım. Ancak burada içimizden soranlara şu yanıtları da burada vermeliyim?

Messenger. Soru-1 “Kalp göz beyin zinası var mı? Hükümleri nelerdir?”.

Yanıt-1: Dört kişinin anahtar kilit gibi içiçe olduğunu görmesiyle ancak iddia haline gelen Zina’nın kalpten geçtiğine ilişkin KAÇ ŞAHİDİ bulunur ki?

Zinanın tek ŞAHİTLEME yöntemi Allah’ın kitabında verilmiştir: Dört kişinin şehadetiyle ve “Çocuk yapabilecek” biçimde kilitli olmak önkoşuluyla ZİNA zinadır…

Şimdi Allah’ın bu açık ayetlerini beğenmeyenler var ise buyrun tartışalım. (Soruyu soranlar tartışmaya girmesin)

<> Önemli olan yönetimin verdiği ceza mı ki? Zinanın şahidi olmasa dahi sistem otomatik vermiyor mu? Allah Seriül hisab değil mi?

Evet ALLAH ŞAHİD OLARAK YETER. Allah Adildir, Hakimdir, Vekil’dir. Bu işler ona bırakılmalı.

Soru-2: “Zina edenlere Kur’an nasıl ceza öngörüyor?”

Yanıt:

2/a: Amatör ve aşka dayalı ise adı Zinadır.

2/b: Ücret karşılığı yapılıyorsa adı fuhuştur.

İlkinde bir hal çaresi bulunup o aşki ilişkiye dayalı çiftler islami kardeşlik dayanışmasıyla başgöz edilmeli. Eşinden boşanmayı talep eder ve MEHİR’inden vazgeçer. Eğer bunu ekonomik nedenlerle kocasına bağımlı, fakat gönül nedenleriyle de bir diğer erkeğe bağlı olarak yürütüyorsa onu “EVİNE hapsetmek” gerekmektedir ve bu konuda Allah’ın dininden taviz verilmez.

Çözüm yolları çok:

Boşansın (Kadının da boşanmaya hakkı vardır, o ayeti sizden öyle bir saklamışlar ki, bulana aşkolsun)

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 09/01/2002 (043/07)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 043 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

043-07-zina-fuhus-sahit-film-set

Yorumlar