Şeytanın, Allah affeder diye aldatması – Süfyanilik – Maaşlı İmamın ardında namaz kılınır mı – Raina mı Unzurna mı – Diyanet sömürüsü – Cuma – Haniflik farkı

<Y> slm slm

<M> Benden de selam

Neyse 5 dakika ara verelim sonra anlatırım. Selam millet-i İbrahim… [M] ve [Y] hoşgeldiniz.

<> çay molası

<> Teşekkür ederiz hocam. Tez yazdığım için beni maruz görün.

Ben melamiyim. O kadar KUSUR bendedir ki? Biri benden özür dilese kıpkırmızı olurum. Bu öyle bir manevi kırmızılık değil. Sanki bir yerimi derin kesmişim de (örneğin traş olurken) ÖYLE KIPKIRMIZI oluyorum ben.

“Allah’ımızın TEK açığını” yakaladım ben. AFFETMEK İÇİN BİZİ YARATMIŞ.

Ammmmma, sakın ha “Şeytan nasıl olsa Allah sizi Affeder” diye AL-DAT-MA-SIN.

İkisi de AYETTİR.

Sizce Allah’ın affı (Örneğin iki mezheb çıkaran Amr ibnül As’a, Zalim Haccac’a, Softa Süfyani’ye, Hain Muaviye’ye ve Kızıl Katil Yezid’e, hele hele Ebi Leheb’e ve Ebi Cehil’e) Allah’ın AF çıkarması demek, Allah’ın Müntekim=İntikam alan ya da Kahhar=Kahreden isimlerinin haşa OLMAMASI demektir.

<> Ne gülünç: Ey TV’ye RTÜK 7 gün kapatma cezası vermiş. Show TV’ye 1 gün fazla

 

Şeytan bastırıyor da ondan. Basit bir haber-yorumu için 7 gün ceza. 7 günde 30 milyar TL kadar reklam alamamak demektir. Ben bir program yaparsam, ne kadar dikkat etsem de, örneğin, “Kur’an’a göre imamlık-müezzinlik diye bir kurum yoktur” dediğimde, imamlar, diyanet işleri başkanları ve onların da başkanları olan RABITA örgütü, anında işimi bitirecektir. (Benim işimi değil, Eylik TV’nin işini.) Bu kez de 77 gün kapanacaktır.

Çünkü benim amacım şu: PARALI bir imamın (Geçmişte Papaz) ve müezzinin (Geçmişte Zangoç) arkasında namaz kılınmaz.

Çünkü onlar ÜCRET aldıklarından bir DİN SINIFI yani ayrıcalık oluşturmaktadırlar. Dinimizde din sınıfı   H  A  R  A  M  ‘dır.

Kimse, “Maaş alan, bedava lojmanda oturan” bir imamın arkasında namaz kılamaz   H  A  R  A  M  ‘dır. Namazınızı, ALLAH’ımız yüzünüze çarpacaktır. “Vay o namaz kılanların haline” diye…

Bugün Cuma idi. Allah’ın emrini yerine getirdiniz ve imamın arkasında namaza durdunuz. ALLAH KABUL etsin diyemeyeceğim. Etmeyeceğini ”  M  A  U  N  ” diye bildirmiş.

Hani “Ebi Leheb’in ASLA VE ASLA AFFEDİLMEYECEĞİNİ BİLDİRDİĞİ GİBİ” ALLAH SÖZÜNDEN/VAADİNDEN DÖNMEZ! Ebi Leheb ve eşi CEHENNEME ODUN OLACAKLARDIR.

MAUN şudur: Eğer bugün ardında CUMA namazını kıldığınız imam “MAAŞLI” ise yani içinizden biri, amatör biri değilse, O namazı kılmadınız.

Onun kabulu demek, Ebi Leheb ile karısının ve ayrıca İblis’in de Cennet’e girebilmesi demektir.

Bugün CUMA KILANLAR, içiniz rahat yani  R A İ N A  dediniz. Yani “Kalbim temiz, ben görevimi yaptım, benden isteneni yaptım” dediyseniz, hemen tevbe ediniz ve “U N Z U R N A ” deyiniz.

Kendi cemaatinizi oluşturunuz (kadınlara da Cuma farzdır) ve biriniz imam olunuz bu işi UNZURNA ediniz. Yoksa Raina ile Ebi Leheb’e yoldaş oluruz hepimiz.

HANİF’liği çok mu kolay sandık biz? Daha imam olanın “Maaş bordrosu var mı, yok mu?” diye işe koyuluyoruz. Eğer cukkaları cebine koyuyorsa, o sizi satmıştır. (Amr İbnül As da satmıştı bizi.)

Ve E TV, ben bunları söylersem 77 gün kapanır. Çünkü “Diyanet İşleri Başkanlığı TC. yasalarıyla kurulmuştur”. Buna benim de itirazım yok.

AMMMA öyle bir kurnazlık var ki: DİYANET VAKFI!

Başkan o holding’in de başkanı. Ve Türkiye’nin en büyük para kullanıcısı olan biri Süleyman Hayri Bolayır diye bir Vakıf başkanı+Yüksek denetleme kurulu başkanı+Fetva dairesi kurumu başkanı+ilahiyat profesörü.

İşte bu adam yaklaşık 15 yıldır (25 de olabilir) orada devletten alınan 4 katrilyonun başında. O adam Vakıf başkanı… O yönetim kurulu başkanı… O her şey…

Böyle bir serveti KİLİSE de yapmıştı. Papazlar “Yoksul” olacaklardır. (Öyle görüneceklerdir.) Ama o serveti bir vakıf başkanı Başpiskopos, Ekümen, Hauptbischöffe, Bishop, her neyse Cardinal, yani papa vekili YÖNETECEKTİR.

Ben RTÜK olsam, bunları yazan adamın çalıştığı TV’ye 777 gün kapatma cezası verdiririm.

Günde dört cami yapılıyor ve dört imam ile dört müezzin atanıyor. Maaş ise maaşALLAH MAAŞALLAH. Ben ise vergi veriyorum.

Şeker ikiye katlandı. Çay molasını sanal bile olsa buruk içtim, Buruk giderdim…

Bugün CUMA kılanlar Ebi Leheb ne kadar Cennet’e giderse, sizin de o kadar Cuma’nız kabul olmuştur.

Sadece Cuma değil, camide kıldığınız her namaz dibi delik bir kova gibi boşa gidiyor.

Kendinize gelin. RAİNA değil, unzuna deyin. Evde kılın, iki kişi bile olsanız, biriniz imam olun. Kim imam olduysa (Örneğin eşim ile ben olduğumda imam benim) o kişi cemaatten BİR ÇAY BİLE İÇMESİN. Yani iki vakit arası bir namaz olduğundan o iki vakit arasında BİR ÇAY BİLE ısmarlatmayın kendinize -eğer imam iseniz-.

Ayeti araştırın. “İmamların ALTIN ve PARA biriktirdiklerini söylüyor” ayet. Bu bir mucizedir. Kilisenin geçmişteki SERVETİ nereden geldi?

<> Halktan topladıkları bağışlar, cennette arsa satışından kazandıkları

Hangi imam “Camiye bin liracık” yardım yapmış?

Hangi imam Hangi müaezzin “Hep bana Rabbena” diye dilenciliğin ve yüzsüzlüğün ötesine geçmiştir?

Hangi imam, gönlünden koparak, mahalledeki bir yetim çocuğa bir çiklet almıştır?

37 yıldır Türkiye’deyim ve ben daha GÖR-ME-DİM. Gördüm diyen varsa aranızda İ-NAN-MI-YO-RUM. Ağlıyorum…………………

Yorum bekliyorum. Doğruyu konuşarak bulacağız. Kurana yaslanacağız.

<> Maun suresi açıklıyor bunları

<> Bu imamların mı onları yetiştirenlerin mi suçu?

<> İmamlar zengin hocam. Onlar özel Kur’an dersi vererek, ölülere mevlit okuyarak, dünya kadar para götürüyorlar. İmamlık maaşı bunların yanında solda sıfır kalır.

Ve BUNLAR EN EN EN CAHİL TABAKADIR. Kur’an’ı konuşalım diyorsunuz, HADİS konuşuyor. Farz’ı konuşalım diyorsunuz, Sünnet’i ve Nafileyi konuşuyor. Din’i konuşalım diyorsunuz, Mezhebi konuşuyor. Siyaset konuşalım diyorsunuz, AKParti ya da Saadet Partisi diyor. Bilim konuşalım diyorsunuz, “O nedir” diyor?

Deliriyorsunuz. Deli ediyorlar beni yalanlarıyla. “Emekli vaaz maaşı alıyorum, gelirim hiç yok” diyerek, ya da İhlas ile iflas’ı birbirine karıştırdıkları için, “Ben bir Doktorum, 900 milyon lira maaş alıyorum, eşime de bakmak zorundayım, oğlum Mücahit Ören’i de Amerika’da okutuyorum”…

[] Kanalda sessizlik var

<> Kimse düşmemiş

Biliyorum “Düşünsünler diye” süre tanıdım.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 19/10/2001 (011/04)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 011 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

011-04-islamda-din-sinifi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar