Unutmak – Hızır/Musa/Yuşa -1

Biz bu çocuğun tıpkısının Kur’an’da da olduğunu biliyoruz. Lütfen yeniden Kehf suresindeki YUŞA ayetini yazar mısınız?

<> Kehf-63: Genç adam dedi: “Bak sen su işe, hani kayaya sığınmıştık ya, işte o sırada balığı unuttum. Onu hatırlamamı bana unutturan, şeytandan başkası değildi. Balık, denizin içinde acayip bir biçimde yolunu tuttu.”

Onu hatırlamamı bana unutturan, şeytandan başkası değildi” diyor YUŞA! Şimdi Yuşa’yı Hatay bölgesindeki bir çocuk gibi düşünün ve büyük sırrı vereyim. (Ayetin 49 açıklaması var, el değdikçe birer sırrını veriyorum.)

YUŞA kaç kez öldü-dirildi? Musa onu erişkinken öldürdü. Hızır onu bebekken öldürdü. Musa öldürmemiş; Hızır öldürmüş olacaktı ki, YUŞA Musa ile çıkıp geliverdi!

HIZIR‘ın onu TAM öldürdüğü AN var ya!!! Yuşa‘nın şeytanının TAM DÖNEMEÇ noktasında olduğu AN idi.

YUŞA‘nın yetişkin-çocuk ve genç olarak ÜÇ yaşamı var. (İkisinde öldürülüyor, birinde sağ kalıyor.) Bu üç yaşamda da AYNI ŞEYTAN mı kullanılmış (herkesin özgün bir şeytanı vardır -resulullah dahil-), yoksa üç ayrı şeytan mı?

<> tek şeytan

Nereden bu kanıya vardık? İpucunu yazayım: HIZIR ile MUSA rastladıklarında zamanda 17 yıl geriye gittiler! Yani Yuşa da bu yaştaydı ve dolayısıyla DAHA doğmamış oluyordu, henüz doğmamıştı. Şeytanı bile yoktu! Çıkarabildiniz mi? Fikriniz var mı?

Evren sisteminde (kaderin değiştirilmesinde, ömrün uzatılmasında vb.) A ve B, iki ihtimal vardır. Her iki ihtimale İKİ AYRI şeytan bağlanır. Biri iyiyse (meleğini daha çok dinleyen USLU çocuk), diğeri kötü (şeytanını dinleyen ve anne babasını dinden çıkaracak olan çocuk).

A ihtimali buradaysa; B ihtimali paralel sistemde oluşmuştur ve biz onu göremeyiz. Burada olan Schrödinger kedisinin SAĞ (veya iyi çocuk) olması, ötede ise Ölü (kötü).

Burada ne olmuş? A ihtimaliyle KÖTÜ olan bir Yuşa Musa’yı öldürmek üzere iken, Musa onu itip kakıp öldürdü. Bu Musa ile yaşıt gibi bir YUŞA idi. Ama A ve B ihtimalleri YER DEĞİŞTİRDİ. Yani Musa’nın katil olması engellenip; B ihtimaliyle, B ihtimali DEVREYE alındı.

Devreye alınma noktası neresi? Polarizlenmiş fotonların şaşırtıldığı nokta. Yani Hızır, henüz doğmamış ve ileride büyüyüp de Musa’nın katledeceği çocuğun ŞAŞIRTMA noktasında, işbaşına geçer.

O kötü insan, daha küçükken öldürülür. Ayet diyor ki: “Anne ve babalarının hayır duasını almıştı“. Onun yerine DAHA hayırlı bir evlat vermek istedik. BU >>> B ihtimalinin devreye girdiği SÖYLEV ve sır!

Hans von Aiberg, 15/08/2003 (171/19)

Not: <> veya [] ile başlayan satırlar, [ ve ] arasındaki kesimler sayın Aiberg’e ait değildir, sohbet esnasında onunla konuşan kişilere aittir veya sonradan eklenmiştir.

önceki bölümü okusonraki bölümü oku

schrodinger-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar