Sabıkun – Evrim – Cinler dünyası – Cennet – Adem’in yaratılışı

<> Sabıkun’da görünecek olana da Vahid mi diyeceğiz?

 

Sabıkun‘dakinin adı CEMALİ ŞERİF‘tir. Şekil-şemal çizilebilir özelliktedir, ama Cemil-Cemal değildir. Şekil, şemal ressam eliyle çizilebilir, fakat Cemil, Cemal asla GÖRMEDEN bilinemez.

<> Darvinci Evrim Kuramı için “safsata” diye düşünen arkadaşların e-maillerine rastlamış ve yadırgamıştım. Sizin yorumunuzu almak istiyordum.

Konuyu açabilir misiniz? Ayrıntılayınız. Mesela EVRİM‘in “Hangi bölümünden” söz etmişiz? Yani Evrime safsata” dedirten cümleyi bana yazabilir misiniz (veya fikri)? (Herşeyi her an hatırlayamam :((( yardımcı olmanız gerekiyor.) Yani hangi konu üzerine yazdığımın çetelesini tutamıyorum. Ben de alt tarafı insanım!

<> İnsanın evrimi için Ahseni Takvim anlatıldı daha önce. İnsanın maymundan türeyemeyeceği de açıklandı! Hem maymun hem insan aynı olamaz kısacası…

Yani bence evrime safsata dedirten ana fikir şu: Ateştop CİN dünyasından günümüzün sutopu CANLI dünyasına gelene kadar geçen tüm 5 milyara yakın yıl, sadece ADEM‘in çamur/salsal halinde bekletilmesi sırasında geçti. EVRİM Adem’in yaratılması sırasında TÜM DÜNYADA oluştu.

Ama Adem, o evrimden değildi. EVRİMİ barındıran KOZA idi.

Ateştop dünyada CİNLER Halifeydi. Sonra Sutopu dünyada İNSANLAR HALİFE olacağı için, Allah ADEMİ yaratmayı diledi.

Adem yaratılırken, o 40 günlük bekleyiş içinde Cennet takviminin AÇILMIŞ İZDÜŞÜMÜ olan yer takviminde ise 4,5 milyar yıl geçti ve dünya SUTOPU olarak hazırlanıp, bütün hayat sudan çıkarılarak, en mükemmel canlıya dek (hayvana dek -mesela maymun-) YERYÜZÜ hazırlandıktan sonra ADEM’e RUHUNDAN üfledi ve yarattı.

İnsan -maymun ve diğerlerinin tersine-, DÜNYADA evrim sonucu oluşmadı.

1, İNSAN CENNET denen süper alemde yaratıldı. (Dünya evrimiyle hiçbir ilgisi yok böylece. Çünkü sürgün olarak dünyaya indirildi. İnsan dünyanın YABANCISIDIR, yerlisi değildir ve işgalcisidir. Dünya insanın hapishanesidir).

2, Biyolojik tüm canlılar ve organizmalar EĞER İNSAN çamuru yaratılmasaydı -mesela Allah vazgeçseydi- HİÇ YARATILMAMIŞ olacaktı.

Tüm insana kadar SUTOPU yaratıkları ADEM’in mayasından (Salsal) ÇIKARILMIŞTIR. Yani yeryüzünde ayrı bir evrim olmadı. Tersine, İNSANA BAĞLI/endeksli bir evrimden söz edebiliriz. Bu evrim ise tastamam 6 gündür. (Cennetin parakozmik takvimine göre 6 gün.)

Hans von Aiberg, 22/08/2003 (175/04)

Not: <> veya [] ile başlayan satırlar, [ ve ] arasındaki kesimler sayın Aiberg’e ait değildir, sohbet esnasında onunla konuşan kişilere aittir veya sonradan eklenmiştir.


önceki bölümü oku | 175 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

175-04-evrim-cennet-dunya-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar