Bilimden sıkılınır mı – Quantum teoremi – Demir gökten mi indirildi

<> Son chatte şöyle yazmıştın >> “Bundan sonraki konumuz şu: Allah inşaa Cuma günü devam edeceğiz. PHİLADELPHİA TAYFALARI NEREYE GİTTİ? Neden paranormal şeyler yaşadılar/görünmez oldular vb. Sıkı durun, sizlere inanılmaz ilk ve tek olarak yepyeni bilgiler vereceğim Allah inşaa… Millenium dolayısıyla yeni şeyler de söyleyeceğim.” Ya da yeni sorular mı yanıtlanacak?

Ama “SERBEST SORU” istediler [candaş]. (tlf. ile istekler vardı) Fakat burada nicklerini göremiyorum. Bir de quantum teoreminden çok sıkıldıklarını söyleyenler var, onlara hak veriyor musunuz?

<> HAYIR. OMNİ düşünmek zorundayız.

ZERRELER fiziğini sevmeyip KÜRRELER FİZİĞİNİ sevmek demek, bilimi İKİYE bölmek demek… Bilim bütündür -kuşkusuz-.

<> Demir elementi dünya dışı bir element mi (yani bizim dünyamıza başka bir yıldızdan mı geldi)?

Demiri indirdik kelimesi var: Tüm göktaşları DEMİRDİR. Yani element tablosunun üç durağı vardır:

Birinci durak: Hidrojenden Carbon’a kadar olan çevrim (Güneş bu çevrimi yapar). Çevrimi anlatmaya “KABA BİR ÖRNEK“: Herşey yakılınca C (Karbon/kül) olur. Neden Karbon olur? Çünkü cismin ağırlığı en kolay yoldan yokolur. (Örneğin bir gazeteyi yakınız ve ağzına kadar su dolu bir bardağa külünü koyun, HİÇ taşmaz su…) (Bunlar kaba fakat anlamlı MİSALLER/mesalalar…)

Demek ki birinci Aşamada “KARBON(kül)e kadar bir çevrim var. Buna transkarbon elementler deniyor…

İkinci aşamada ise Karbon dahil Demire kadar bir dizi çevrim var: Karbondan sonraki tüm atomlar bir şekilde YANIYORLAR >>>>> Buna DEMİR diyoruz.

Üçüncü aşamada ise Demirden Kurşun(Pb)a kadar, yani radyoaktif olmayanlar… Üçüncü aşama Radyoaktif elementlerin ilk durağı olan Uranyum’dan başlıyor. Bundan itibaren Trans uran elementler diyoruz.

Bunları aklımızda tutuktan sonra gelelim DEMİR aşamasına yani DEMİRİN indirilmesine… 7 anlamı var:

1. Demir özgül ağırlıkça ağır olduğundan, Dünyanın çekirdeğine İNER >>> Çevreden MERKEZE iner >>> İNER >>> İNER (Nife/Nifsima vb). (Nikel de Demir ile aynı ailedendir >>> Bunlara demir geçişli elementler de deniyor.) Ni(ckel)+Fe(rro) = NİFE >>> Dünyanın çekirdeğinde İŞTE BU VAR!

Ayetin ikinci anlamı:

2. Tüm göktaşları yanıp bitince SALT DEMİR çekirdeği olarak bir tür YANMIŞ ve katılaşmış olurlar. Göktaşları, Cometler/kuyruklu yıldızlar hep DEMİRDİR. Bunun için Dünya meteor kraterlerinde bu davetsiz konuklarımız SAF demir’dir. Göktaşlarının İNMESİ >>>>>>>>>>>>> DEMİRİN İNMESİ demektir. (Sizin sorunuzun yanıtı buydu.)

3. Tüm sıcak gökcisimleri eninde sonunda DEMİR oluştururlar: Güneş >>>> beyazcüce >>>> Karacüce = DEMİR YILDIZ! Yıldız >>>>> Pulsar >>>> Nötron yıldız = DEMİR YILDIZ.

Demek ki DEMİRİN kaynağı doğrudan DIŞUZAYDAN! O halde DEMİR galaktik gaz-toz maddesinin TEMELLERİNDEN biri… Demek ki GÖKTE VAR >>>>> O halde >>> DEMİRİ İNDİRDİK kelimesi YERLİ YERİNDE BİR ALLAH TANIMI ve MİSAL ile şifresi… Hadid 26. ayet lütfen…

<> Hadid/26: Yemin olsun, Nuh’u ve İbrahim’i de resul olarak gönderdik. Peygamberliği ve Kitap’ı bunların soyları arasına koyduk. O soylardan bir kısmı hidayete ermiştir. Ama onlardan çoğu, yoldan çıkmış olanlardır.

Pardon 25. ayet olacak.

<> Hadid-25: Andolsun, biz resullerimizi açık-seçik delillerle gönderdik ve onlarla birlikte Kitap’ı ve ölçüyü de indirdik ki, insanlar adaleti ayakta tutsunlar/adaletle doğrulsunlar. Ve demiri de indirdik. Onda zorlu bir kuvvet ve insanlar için birçok yarar vardır. Allah bu sayede, kendisine, resullerine, gayba inanarak kimin yardım edeceğini bilecektir. Allah Kavi’dir, Aziz’dir.

(Aslında 26 ama BÖYLE değiştirdiler.)

Ve demiri de indirdik. Onda zorlu bir kuvvet ve insanlar için birçok yarar vardır.

Ve demiri de indirdik.

demiri de indirdik.

demiri indirdik.

indirdik“!!!!!

Bunu sormuştunuz değil mi?

<> çok teşekkür ederim   

Hans von Aiberg, 29/08/2003 (180/02)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 180 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

180-02-demir-indi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar