İki Doğu ve İki Batı – Siyonizm emrinde Süfyanilik – Yeşil sermaye – FETÖ – Bilderberg

Ali İmran suresinde 104 ve 110. sayılı ayetler Doğru Doğuluyu, yani Hanif Müslümanlığı anlatır.

Yanlış (Dogmatik olan) islam ise, aynı surenin 116-119. ayetlerinde yer alır.

Onun için Doğru ve Dogmatik DOĞU’dan söz ediyoruz.

“Allah iki doğunun Rabbi” ayeti gereğince. Batılı da iki batılı.

<> 3-Ali İmran/104: İçinizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa eren onlardır.

<> 3-Ali İmran/110: Siz insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz. İyiliği emreder, kötülükten vazgeçirmeğe çalışır ve Allah’a inanırsınız. Kitap ehli de inansaydı kendileri için elbette daha hayırlı olurdu. İçlerinden iman edenler de var, ama pek çoğu yoldan çıkmışlardır.

<> 3-Ali İmran/114: Allah’a ve ahiret gününe inanırlar, iyiliği emrederler, kötülükten vazgeçirmeye çalışırlar, hayır işlerinde de birbirleriyle yarışırlar. İşte onlar iyi insanlardandır

Evet bu ayet 113’den başlar ve 115 sonuna kadardır. Bu BATIN (Saklı, GİZLİ müslüman) BATILIları kapsıyor. İşte 113-115 arasında BATIN BATILI, yani ZigZag adreslenmiştir.

<> 3-Ali İmran/113: Hepsi bir değildirler. Kitap ehli içinde doğruluk üzere bulunan bir ümmet (topluluk) vardır ki, gecenin saatlerinde onlar secdeye kapanarak Allah’ın ayetlerini okurlar.

<> 3-Ali İmran/114: Allah’a ve ahiret gününe inanırlar, iyiliği emrederler, kötülükten vazgeçirmeye çalışırlar, hayır işlerinde de birbirleriyle yarışırlar. İşte onlar iyi insanlardandır

<> 3-Ali İmran/115: Onlar ne hayır işlerlerse karşılıksız bırakılmayacaklardır. Allah kendisinden gereği gibi sakınanları bilir.

116-119 arasında da DOGMA DOĞULU, yani Süfyanilik adreslenmiştir.

<> 3-Ali İmran/116: O inkar edenler (var ya), onların ne malları, ne de evlatları, onlara Allah’a karşı hiçbir fayda sağlamayacaktır. Onlar, ateş halkıdır; orada ebedi kalacaklardır.

<> 3-Ali İmran/117: Onların bu dünya hayatında harcadıklarının durumu, kendilerine zulmeden bir topluluğun ekinlerini vurup da mahveden kavurucu ve soğuk bir rüzgarın hali gibidir. Allah onlara zulmetmedi. Fakat kendileri, kendilerine zulmediyorlar.

<> 3-Ali İmran/118: Ey iman edenler! Kendi dışınızdakilerden sırdaş edinmeyin. Çünkü onlar size fenalık etmekten asla geri kalmazlar, hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Kin ve düşmanlıkları ağızlarından taşmaktadır. Kalplerinde gizledikleri ise daha büyüktür. Düşünürseniz, biz size ayetleri açıkladık.

<> 3-Ali İmran/119: İşte siz öyle kimselersiniz ki, onları seversiniz, halbuki onlar sizi sevmezler, siz kitap(lar)ın hepsine inanırsınız, onlarsa sizinle buluştukları zaman “inandık” derler. Başbaşa kaldıkları zaman da kinlerinden dolayı parmaklarının uçlarını ısırırlar. De ki: “kininizle geberin!”. Şüphesiz ki Allah göğüslerin (gönüllerin) özünü bilir.

Burada anlatılan Dogmatik Doğulu bizim çevremizdeki her insan. Biz onları seviyoruz. Bizim amcamız, teyzemiz, komşumuz, birlikte namaz kıldığımız insanlarımız. Ama onlar inkarcıdır: Allah CUMA günü tatil yapmamızı yasaklıyor. Onlar ise Cuma günü Tatil yapmak için yürüyüş yapıyorlar. Farkında değiller, 116 nolu ayetin “O inkar edenler var ya” bölümünü oluşturuyorlar.

Onların ne malları

Yeşil sermaye, takıyyeli riba yalancı faiz, islami banka ve borsa ile finans adı altında toplanıp yurtdışına kaçırılan paralar. İhlas Holding: Batıyor(!) Sahibi Ören, “Benim 650 milyon lira DR. aylığım var, üstelik karıma ben bakıyorum.” diyor ve oğlu Mücahit’i Amerika’da okutmak için borçlandığını yazıyor. Beyan ediyor, yalan söylüyor.

Amerika’da tam bir ipekler içinde kaftanlar içinde altın işlemeler içinde biri yaşıyor. “Benim İzmir’den emekli vaiz ücretim dışında bir kuruşum yok, varsa canıma yapışsın.” diyor. Adı Fethullah Gülen.

İhlas ve Asya, burayı, bu ülkeyi soyup, Amerika’ya götürdüler.

<> Neyi fethetti ki gülsün?

Bu dünyada gülsün… ;-))

Neden bu insanlar bu kadar kolay yalan söylüyorlar. Ben telefon parasını ödeyemediğimde telefonum kesiliyor. Adamlar benim kadar maaş aldıklarını söylüyorlar ve saraylarda yaşıyorlar.

<> Batıl bunu gerektirir. Gözünün içine baka baka yalan söyler batılcılar

Fethullah Gülen Amerikan vatandaşı. 41 Milyar $ deniyor. Dikkat edin rakam çok büyük, aşırı büyük. Üç milyon da REY’i varmış. Yani bu Amerika, Humeyni gibi bu adamları tutacak, besleyecek elbette.

<> 41 Milyar $ nedir sayın Aiberg?

Türkiye’nin 4 yıllık petrol ücreti için ödenen para. Bu nurcuların serveti.

<> Bir müslüman masonluğu gibi birşey yani?

Dükkan dükkan toplar dilenirler, öğrenci bakıyoruz, yediriyoruz derler, dersaneye yardım derler, camiye yardım derler ve bunlar toplanıp 40 milyar $ olunca da “Tüyerler”. Her şey ALLAH için derler.

Bir ben ALLAH için çalışmıyorum, onlardan bana sıra gelmiyor ki…

Fethullah, Ecevit ve Yılmaz, üçü Bilderberg üyesidirler. Türkiye’de dördüncüsü yok. Üçü var.

<> Montauk projesi ne oldu, uzaklaştık konudan!

Bunlar da B’ B’ den emir alıyorlar.

<> Bilder Berg?

<> Sedat Ergin ve diğer Hürriyet yazarı da katılmıştı bu toplantılara galiba?

<> bilder ressam değil mi?

<> Bilden-Berg, r harfi sürçme, bilden = oluşturmak

BildeRberg. Hollanda’da bir otelin adı. Yani ismin günahı yok. Mürted ya da Erhaç hava alanı gibi. Yani isim önemsiz, ama amaç iğrenç. O otel seçildi ve orada toplanıldı. Bosna’nın, Kafkasya’nın ve Irak’ın nasıl vurulacağı o gün planlandı. Bir asır önce.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 30/09/2001 (003/04)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 003 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

003-04-bilderberg-ecevit-fetullah-yilmaz

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar