Allah matematiği – Külli şey’in – Sonsuz ihtimaller

<> Son chatteki son kısmı yazıyorum: Konu şöyle: Benim en son kaldığım yeri hatırlatıyorsunuz, Kİ ELİF noktalarını anlatacak, sonra da EHAD >>> MUTLAK BİR‘e ulaşacaktım. Böylece Kul Hevallahü EHAD cümlesini bitirecektik. Sonra da “Allahüssamed” (Tek kutupluluk/monome) Singularity’sini. Sonra da mutlak bir’in niçin dört işlemi yapılamayacağını (Lem yelid velemyuled) ve devamını anlatacaktım.

KÜLLİ ŞEY*İN’in, YANİ SONSUZUN içinde yer alanların her biri sıfırdı ve bunun İKİ KATI olan da +1 ve -1 diye ÇİFT KÖKLÜ CEBİRSEL kökleri vardı. (Bunlara matematik dilinde X1, X2 diyoruz. X = 0 olduğunda x1 ve x2 iki kökü de vardır. Çift köklü denklemleri anımsayınız)

ŞEY nedir? Her biri bir İHTİMAL olan sonsuz ihtimaller… Allah sürekli bu ihtimalleri yaratır: NE ZAMAN BAKSAN, ALLAH HER AN BİR YARATIM İÇİNDEDİR” ayeti uyarınca…

ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR” ayetini de hatırlayalım.

Allah sonsuz kudretinin içinde sıfır kadar yer bile tutmayan SONSUZ ÖZENERJİSİYLE, TÜM İHTİMALLERİN içerdiği ENERJİYİ (ennoorgy = enurji) tamamlayacaktır.

Sonsuzda-bir her ihtimalden mutlaka bir EVREN yarattı ve/veya yarataCAK!

Tüm ihtimaller ONDAN kaçamayaCAK! “Allah’ın benden haberi yoktu, ben kaçtım” dedirtmemek için, Allah tüm ihtimalleri YARATIYOR, YARATACAK ve YARATTI

Her bir ŞEY = ihtimal tek başına bir BİGBANG (Akdelik) NUR‘un değerinde… Ve Allah SÜREKLİ Y A R A T I M içinde… Durmakzısın…

Bizimki gibi nice EVREN+ler varoldu ve sonra kıyamet gördü… Bizim ki SONSUZDA-BİR İHTİMALİN yarattığı evrenlerden sonsuzda-biri, sadece biri! Onun büyüklüğü sizi şaşırtmasın, Allah’ımız bundan SONSUZ tane daha yaratımda… Şaşırmamız gereken Allah’ımızın büyüklüğü, azameti, kudreti, yüceliği

Ve Aşağı misal alemi (Süper uzay) bu sonsuz adet evren ile dolu. Bizimki de ORADA (biz aslında süper uzaydayız).

Süper uzaydaki İHTİMALLERİ (sonsuzda-bir şeyleri) bir tavla ZARINA benzetmiştik ve demiştik ki, bu zarın 6 değil SONSUZ yüzeyi var. Her bir yüzeyi = İHTİMAL mutlaka GELECEKTİR. Bunun için ayet: “Allah sürekli YARATIM içindedir” diyerek tüm ihtimallerin tek tek birer devasa evren olarak yaratılacağını bildiriyor.

Bunları daha önce de yazmıştık zaten. Demiştik ki:

Yukarı misal alemi = HYPER UZAY gerekli“. Niçin gerekli? Çünkü Süper uzayda “Sonsuz yüzlü zarı her ihtimal için BİR KERE atıyoruz“.

Hyper uzay demek: “Sonsuz yüzeyli zardan SONSUZ tane var” demektir. Yani yukarı misal aleminde sonsuz tane Aşağı misal alemi vardır! Demek ki sonsuz yüzeyli zardan BİR TEK değil; SONSUZ TANE varmış!

Hans von Aiberg, 15/08/2003 (171/5)

Not: <> veya [] ile başlayan satırlar, [ ve ] arasındaki kesimler sayın Aiberg’e ait değildir, sohbet esnasında onunla konuşan kişilere aittir veya sonradan eklenmiştir.

önceki bölümü okusonraki bölümü oku

hyper+super+universe-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar