Allah’ın yaratması – Madde-Enerji – Elementler

Yeni soru! ltf.

<> Nisa/119: “Yemin olsun, onları saptıracağım, onları kuruntulara/hurafelere/anlamını bilmeden okumaya mutlaka iteceğim. Onlara mutlaka emir vereceğim de davarların kulaklarını yaracaklar; onlara muhakkak emredeceğim de Allah’ın yaratışını/yarattıklarını değiştirecekler.” Kim Allah’ı bırakıp da şeytanı yandaş edinirse açık bir hüsrana kesinlikle yuvarlanmış olacaktır.

<> Sorum budur: “Allah’ın yatışını/yarattıklarını değiştirecekler”

Bu Yaşar Nuri Meali mi? Bir de başka mealleri alalım lütfen, zahmet olacak:

1. Allah kimi saptıracak (önceki ayetlerle konunun bağlanması). Bu eksik.

2. İpucu: İnsan kulağında bir embrionun ters duran enjeksiyon kalıbı var. Hayvan kulağında ne var sizce?

<> rahim

<> 4-Nisa/116: Allah, kendisine ortak koşulmasını affetmez ama bunun dışında kalanı/bundan az olanı dilediği kişi için affeder. Allah’a şirk koşan, dönüşü olmayan bir sapıklığa dalıp gitmiştir.

<> 4-Nisa/117: Onlar onu bırakıp da yalnız dişilere (dişi putlara) tapıyorlar ve sadece yalabık (inatçı) bir şeytana tapıyorlar ki,

<> 4-Nisa/118: Allah onu (şeytanı) lanetlemiş; o da : “Yemin ederim ki, kullarından belli bir pay edineceğim” demiştir.

<> 4-Nisa/118: Allah o şeytana lanet etti. Ve o da: “Elbette senin kullarından belirli bir pay alacağım,

<> 4-Nisa/119: “Onları mutlaka saptıracağım, muhakkak onları boş kuruntulara boğacağım, kesinlikle onlara emredeceğim de hayvanların kulaklarını yaracaklar (putlar için nişanlayacaklar), şüphesiz onlara emredeceğim de Allah’ın yarattığını değiştirecekler” (dedi). Kim Allah’ı bırakır da şeytanı dost edinirse elbette apaçık bir ziyana düşmüştür.

<> 4-Nisa/119: Ve mutlaka onları saptıracağım ve her durumda onlari kuruntulara düşürüp, olmayacak kuruntularla aldatacağım. Mutlaka onlara emredeceğim de hayvanların kulaklarını yaracaklar ve yine mutlaka onlara emredeceğim de Allah’ın yarattığını değiştirecekler.” Ve her kim Allah’ı bırakıp şeytanı dost edinirse, şüphesiz açıktan açığa bir zarara düşmüştür!

<> 4-Nisa/119: onları mutlaka saptıracağım, onları boş kuruntulara sokacağım, ve onlara emredeceğim de hayvanların kulaklarını yaracaklar, onlara emredeceğim de Allah’ın yaratışını değiştirecekler” dedi. Kim Allah’ı bırakıp da şeytanı dost edinirse, şüphesiz o, apaçık bir ziyana uğramış olur.

Teşekkürler, bu konu bir yıl sürer. Fakat önceden bildiriyorum: İnsan kulağından olan FORMLAR (ki metamorf değildir) içinde embrio bulunduran bir çift MİDYE kabuğu içi gibidir. Kulağa bir bakın, başaşağı bir embrio var >>> Ana rahmindeki gibi. (Daha önce yazmıştım.)

İNSAN asla metamorf (biçimi durup dururken değişen) bir yapıda değildir. MADDEDİR. Enerjiye gelince: O metamorftur. Biçimden biçime dönüşebilen bir hamur gibidir.

Maddenin ZORUNLU köşegenleri vardır. Enerji ise doğası gereği metamorftur.

Cansız enerji olarak düşününüz. Ateş yaktınız. Buhar enerjisine dönüştü. O da türbinleri çalıştırdı. Elektrik enerjisine dönüştü.

Bu neye benziyor biliyor musunuz? Bir kedim vardı (ateşi yaktım) köpek oldu (Buhar enerjisi) sonra da canım yumurta istedi tavuk oldu.

😉 Allah’ın misallerine benzer misal vermeye çalışıyorum…

Cinler >>> Hızlı=Enerji >>> insanların EMBRİOSU nasıldır acaba? Metamorf olanın EMBRİOSU nasıldır acaba? İnsan kulağı değil (O zaman cin diye bir şey olmazdı). Bir ara küçükbaş ve büyükbaş KULAKLARINA bakınız, bu konuyu O ZAMAN AÇACAĞIM.

Çünkü önce cinlerin Embrio’sunu, sonra asıl konu olan ŞEYTANIN >>> CİNLERDEN >>>> NASIL AYRILIP DA >>>>>> ŞEYTAN olduğunun analizini yapacağız. Bu konuya girersek  B İ T M E Z .

Taze ve uzun vaktimiz olan bir zamanda bunu hatırlatınız.

(Parabiyoloji inanılmaz zor bir konudur.) Esir’in unsuru sudur (MA). Toprak (Arz/Turab) ile karışırsa SALSAL (çamur/mud/mist) olur.

Hava ile karışırsa VUSTA (ortalama bileşenleri) BUHAR/BULUT/SİS/fogg/Cloud olur. Ama bu STEAM olan buhar değildir, COLD olandır. SİS gibi üşürsünüz.

Aynı MA (su) Ateş ile kapışırsa işte CEHENNEMİN atmosferi olan HOT >>>>>>> STEAM olur. Kaynayan bir şeyin kapağını açıp bir saniye elinizi tutmanız bunu anlatacaktır. Bu cehennemin KAYNAYAN BUHAR atmosferi gibidir.

Bir de DUMAN var >>> Kapkara >>> bulut gibi temiz/soğuk değil! Gölge veriyor! Ama gölgesinde kaynıyorsunuz!

Candaşlar bu konu çooooook uzun! Bunu erteleyin. SIRAYA alır uzun anlatırız. OK?

<> ok

Hans von Aiberg, 28/09/2003 (193/06)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 193 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

193-06-kulak-cenin

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar