Tarık suresi – Kendine parlayan yıldız – Planck ve karacisim – Foton

7 anlamı var bunların tabii. Örneğin ikinci anlamı şu: Siz tek bir fotonsunuz. Ve kurşuni hiçlik de meşhur KARACİSİM. (Planck’ın ünlü siyah cismini hatırladınız mı?)

Küre biçiminde simsiyah bir güllenin sadece bir deliği vardır. Ve buradan sadece BİR TEK foton girmesine izin verilir ve o bir tek fotonun enerji düzeyi ölçülerek, ünlü Planck sabiti hesaplanır ki bu da quantum teoreminin taaaaa kendisidir.

<> evet hatırladık

Kurşuni hiçlik = Siyah Cisim fenomenidir.

7 anlamlı olduğunu bir an aklınızdan çıkarmayınız. Her kelime 7 anlamlıdır. Eğer misal ise 14 anlamlıdır. Eğer misal kelimesi iki kez geçiyorsa, o ayet (Kelime, cümle vb.) 49 anlamlıdır.

Gri hiçlik’in ilk anlamı en basit olarak Planck karacismi’dir. Bu konuda bilgisi olmayan dostlar için belki editörlerimiz bir yazı ya da link verirler bilahare…

[] https://www.hanifislam.com/zigzag/bol05/bol05i.htm

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 01/02/2002 (054/04)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 054 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

054-04-kendine-parlayan-foton-planck-karacisim-deneyi

Yorumlar